ENRU

Нацбанк програв 13 судових справ щодо виведених з ринку банків

Національний банк України програв 13 судових справ за позовами акціонерів ліквідованих банків, щодо законності виведення їх з банківського ринку.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Там зазначають, у 10 справах рішення оскаржується. Зокрема, щодо ліквідації банків «Укрінбанк», «Велес Банк», «Златобанк», «Київська Русі», «Банку Хрещатик» та інших.

В той же час, НБУ виграв 18 справ проти акціонерів банків, які було виведено з ринку. Зокрема, 11 липня Київський апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляційну скаргу Нацбанку у справі про ліквідацію банку «АКБ Капітал» Євгена Щербаня (колишнього депутата від «Партії регіонів», власника низки підприємств на Донбасі).

Ще 27 судових справ знаходяться на розгляді у судах першої інстанції.

Напередодні Нацбанк ліквідував банк «Юнісон», що належить колишньому міністру доходів і зборів України часів Януковича Олександру Клименку.

Раніше повідомлялось, що в Україні продали майна збанкрутілих банків на 7 мільярдів гривень.

Також у своєму заключному виступі екс-очільниця НБУ Валерія Гонтарева назвала найбільших боржників НБУ серед числа ліквідованих банків.

Верховний суд визнав ліквідацію банку «Хрещатик» незаконною. Проте повернути цей банк на ринок неможливо через відсутність законодавчого механізму.