ENRU

Нацбанк розгляне перехід із забороненого 1С на інше програмне забезпечення

Національний банк України у зв’язку із забороною російських ресурсів: «Яндекса», «ВКонтакте», «Однокласники», Mail.ru та сервісу для управління бізнесом «1С» — найближчим часом розгляне питання про перехід фондом на аналогічне програмне забезпечення українських або міжнародних розробників замість використовуваного «1С».

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку, передає «Інтерфакс-Україна».

В НБУ наголосили, що в системі банку тільки Корпоративний недержавний пенсійний фонд використовує в роботі програмне забезпечення 1C і воно працює виключно в офф-лайн режимі, без поновлення розробником.

«НБУ, починаючи з 2014 року, проводить послідовну політику відмови від використання інформаційних і програмних продуктів виробництва компаній РФ. Зараз в інформаційній мережі Нацбанку використовуються системні і прикладні програмні продукти провідних компаній-виробників (Microsoft, IBM, Oracle, SAP та інших), українських розробників і розроблені власними силами», — відзначили в прес-службі.

Нагадаємо, 16 травня президент України Петро Порошенко підписав указ про нові санкції Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року, які передбачають, зокрема, блокування доступу до соцмереж «ВКонтакте », сервісу 1С і «Однокласники»

У свою чергу Керівництво 1С:Підприємство наголосило, що їхня діяльність повністю відповідає чинному законодавству України і вони надалі працюватимуть у країні.

В Інтернет Асоціації України заявили, що наразі заблокувати російські соцмережі неможливо, оскільки це потребує великих коштів на переоснащення обладнання та зміни топології мережі.

Водночас, телекомунікаційна компанія «Укртелеком» повідомила, що може заблокувати протягом тижня Mail.ru, «ВКонтакте» і «Яндекс». Також розпочали підготовку до блокування соцмереж в «Київстарі»

Загалом у санкційний список потрапили 468 компаній і 1228 фізичних осіб. Заборона для них діятиме від року до 3 років. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram