ENRU

Україна запровадила персональні санкції проти 1228 осіб (список)

В оновленому списку фізичних осіб, до яких за рішенням РНБО України, застосовуються персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи, перебувають 1228 громадян України, Росії та інших держав.

Цей список розміщений в додатку до указу президента України №133/2017 від 15 травня 2017 року про введення в дію рішення РНБО України від 28 квітня 2017 року.

Кабінету міністрів України, Службі безпеки України за участі Національного банку України доручено відпрацювати механізм щодо забезпечення виконання цього рішення.

У переліку осіб, які потрапили до списку санкцій, зокрема генеральний директор російської телекомпанії «Первый канал» Костянтин Ернст, генеральний директор інформаційного агентства ТАСС Сергій Михайлов, колишній генеральний директор телеканалу LifeNews Ашот Габрелянов, головний редактор телеканалу Russia Today Маргарита Симоньян.

Також серед внесених до списку громадян РФ вказані громадські та політичні діячі, а також представники бізнесу.

Крім перерахованих у списку значиться ряд громадян іноземних держав, які порушуючи встановлений українським законодавством порядок відвідували анексований Крим і тимчасово окуповані території Донбасу, серед яких політичні і громадські діячі, діячі культури і представники ЗМІ.

Також в списку перебувають члени незаконних збройних формувань та інші функціонери самоназваних «ДНР» та «ЛНР», серед яких як іноземці, так і громадяни України.

Крім того, обмежувальні заходи у вигляді блокування активів терміном на 1 рік запроваджуються проти кількох сотень осіб, що проживають на території анексованого Криму, які восени 2016 року брали участь у виборах до Державної Думи РФ на території півострова в якості членів виборчих комісій.

Нагадаємо, Порошенко підписав указ про нові санкції Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року, які передбачають, зокрема, блокування доступу до соцмереж «ВКонтакте » і «Однокласники».

13 березня Рада ЄС продовжила санкції проти 150 фізичних і 37 юридичних осіб, причетних до порушення територіальної цілісності України, ще на півроку.

5 травня до санкцій ЄС щодо загрози суверенітету України приєдналися 4 країни, в тому числі і сама Україна.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram