УКРАЇНА

Нацбанк ввів в обіг нові банкноти номіналом 20 гривень

25 вересня, 2018 12:52
УКРАЇНА/Нацбанк ввів в обіг нові банкноти номіналом 20 гривень
Зберегти
Вигляд
lead
Нові банкноти номіналом 20 гривень Національний банк України ввів в обіг починаючи з 25 вересня.

Нові банкноти номіналом 20 гривень Національний банк України ввів в обіг починаючи з 25 вересня.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Регулятора.

Як зазначається, нові банкноти матимуть оновлений дизайн та удосконалену систему захисту, що не допускатиме підробок у майбутньому.

«Починаючи від сьогодні, 20-гривнева банкнота нового зразка є законним платіжним засобом та обов’язкова до приймання за її номінальною вартістю всіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України», — йдеться у повідомленні Нацбанку.

Там також зазначають, що 20-ти гривневі банкноти старого зразка так само залишатимуться платіжним засобом та перебуватимуть в обігу одночасно з оновленими банкнотами до їхнього повного виведення Нацбанком.

Згідно з повідомленням, першу партію нових банкнот загальним обсягом 5 мільйонів штук вже розподілено між відділеннями Нацбанку у регіонах України, і надалі ці банкноти розподіляться між банківськими установами.

«Загалом у цьому році буде надруковано близько 60 млн банкнот номіналом 20 гривень, які мають забезпечити потреби економіки в цьому  номіналі та поступову заміну зношених банкнот номіналом 20 гривень», — додають в НБУ.

Зазначимо, що оновлену банкноту номіналом 20 гривень, Нацбанк презентував 17 липня 2018 року.

Раніше в Національному банку підрахували, що на кожного українця в середньому припадає 66 банкнот та 293 монети різних номіналів.

Нагадаємо, що з 1 липня НБУ запровадив практику округлення сум готівкових покупок у зв’язку з припиненням обігу монет номіналом 1, 2, 5 та 25 копійок.

Також повідомлялось, що від початку свого введення в обіг, українська гривня знецінилась у 14 разів.

Також в НБУ повідомляли, що планують ввести в обіг монети номіналом 5 та 10 гривень. В той же час, там припиняють карбувати монети номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок.

Раніше повідомлялось, що нові монети номіналом 1 та 2 гривні надійшли в обіг наприкінці квітня 2018 року. Згодом там презентували нові монети.

Більше про:
# банкноти
Пов`язані новини