ENRU

Нацбанк вирішив посилити кібербезпеку після атаки вірусу Petya

Національний банк України посилить заходи щодо кібербезпеки банків після атаки вірусу Petya, що сталася 27 червня.

Про це заявив заступник директора Департаменту безпеки Національного банку Антон Кудін, передає прес-служба НБУ. 

За його словами, після обговорення з банками буде створений Центр кіберзахисту Національного банку України (CSIRT-NBU) з метою «оперативного реагування та обміну інформацією між усіма суб’єктами банківського ринку та правоохоронними органами в режимі реального часу».

Також передбачається побудувати «інноваційну систему інформбезпеки в банківській системі України, засади якої викладені в проекті постанови Правління НБУ Про організацію заходів із забезпечення інформаційної безпеки в банківській системі України», — додав Кудін.

З метою подолання наслідків кібератаки в банківському секторі Правління Нацбанку прийняло рішення про запровадження надзвичайного режиму роботи в окремих банках.

Серед причин, що призвели до пошкодження інформаційної та комп’ютерної мережі постраждалих від кібератаки банків, Кудін назвав формальне ставлення до інформаційної безпеки.

Нагадаємо, 27 червня комп'ютерний вірус-вимагач атакував українські банки, державні та приватні підприємства, медіа, державні відомства. 

Також повідомлялося, що вірус-вимагач уразив комп’ютери підприємств Європи та США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цифровий апокаліпсис через недбалість: що треба знати про наймасштабнішу хакерську атаку в Україні.

У кіберполіції заявили, що вірус Ransom: Win32 / Petya поширювався за допомогою бухгалтерського програмного забезпечення M.E.Doc, розробленого в Україні.

Раніше фахівці із кібербезпеки заявляли, що вірус Petya насправді лише маскується під здирника, і був створений, щоб одразу видаляти всі дані з комп'ютера.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram