Школи самі зможуть визначати, скільки годин відводити на вивчення рідних мов нацменшин, а нацгромади впливатимуть на ці рішення.

Школи самі зможуть визначати, скільки годин відводити на вивчення рідних мов нацменшин, а нацгромади впливатимуть на ці рішення.

Про це заявив заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей, передає прес-служба Міносвіти.

«Кількість навчальних годин, що витрачається на той чи інший предмет, визначається навчальним планом. Так, Кабінет міністрів вже чекає на прийняття Держстандарту початкової освіти. У ньому передбачено 4 базові навчальні плани, зокрема ті, що стосуються навчання національних меншин. Там ми заклали, що школа сама визначатиме, скільки годин відвести на вивчення рідної мови, а скільки – на іноземну», – розповів Хобзей.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України вніс на розгляд Верховної Ради законопроект про внесення змін у закон про освіту.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Нацменшини проти нового закону про освіту — репортаж із Закарпатської та Чернівецької областей.

28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

У низці країн, зокрема, Угорщині наголосили, що блокуватимуть євроінтеграцію України, якщо не буде змінений закон про освіту.

13 лютого повідомлялося, що Угорщина не змінить позицію щодо українського закону про освіту без юридичних гарантій.

Поділитись: