УКРАЇНА

Національному банку дозволили створити кредитний реєстр

6 лютого, 2018 19:54
УКРАЇНА/Національному банку дозволили створити кредитний реєстр
Зберегти
Вигляд
Верховна Рада України ухвалила закон про створення і ведення кредитного реєстру Національного банку України і удосконалення процесів управління кредитними реєстрами банків.

Верховна Рада України ухвалила закон про створення і ведення кредитного реєстру Національного банку України і удосконалення процесів управління кредитними реєстрами банків (№7114-д).

Законопроект підтримали 226 народних депутатів.

До кредитного реєстру, який вестиме Нацбанк, надаватиметься вся інформація про позичальників українських банків. Нацбанк вже почав збирати інформацію про позичальників від банків і Фонду гарантування вкладів фізосіб ще до прийняття закону.

Він отримує всю інформацію про позичальників-юридичних та фізичних осіб з кредитами понад 50 тисяч гривень.

Йдеться про фінпоказники позичальника, поручителів, застави, параметри кредиту (строк, відсоткові ставки, комісії)
В подальшому, починаючи з 31 грудня 2018 року інформацією зможуть користуватися банки.

Це призведе до того, що проблемні позичальники, як мають борги перед іншими кредитними установами, не зможуть брати кредити в українських банках.

Проте відповідальні позичальники від такого реєстру отримають бонуси. Як повідомила в коментарі Громадському виконавча директорка Незалежної Асоціації банків України Олена Коробкова, така інформація в майбутньому дозволить банкам знизити вартість довгих кредитів для населення, такі як іпотека на автокредити, на 2 відсоткових пункта.

/Вікторія Руденко

Раніше повідомлялося, що Міжнародний валютний фонд очікує від України судової реформи, початку великої приватизації та запровадження податку на виведений капітал замість податку на прибуток, для подальшої співпраці та кредитування України.

Пов`язані новини