Міжнародний валютний фонд очікує від України судової реформи, початку великої приватизації та запровадження податку на виведений капітал замість податку на прибуток, для подальшої співпраці та кредитування України.

Міжнародний валютний фонд очікує від України судової реформи, початку великої приватизації та запровадження податку на виведений капітал замість податку на прибуток, для подальшої співпраці та кредитування України.

Про це Громадському повідомив український журналіст Валерій Калниш, який перебуває на Всесвітньому економічному форумі у Давосі.

За його словами, у офіційних заявах представники МВФ, зокрема директорка-розпорядитель фонду Крістін Лагард майже не згадувала про земельну реформу. Натомість, у МВФ чекають на початок приватизації державних підприємств.

«Найчастіше згадувалася інша реформа — про приватизацію українських підприємств. Мені здається, це є один з головних інструментів, реалізація якого дозволить продовжити фінансування. Ще один момент — продовження судової реформи», — розповів Калниш.

Журналіст зазначив, що у контексті вимоги про судову реформу, президент Порошенко заявив, що після того, як був сформований новий Верховний суд, в українців і у інвесторів з'явилася надія на справедливе правосуддя в країні.

«І третя позиція стосується зміни податкового законодавства. Більш чіткої заяви про те, на що готова піти українська влада, зізнатися, я ще не чув. Йдеться про те, що Україна готова відмовитися від податку на прибуток і замінити його податком на виведений капітал і президент досить чітко сказав: «Ми не будемо оподатковувати тих, хто інвестує в Україну. Ті, хто виводить кошти з України — будуть платити великі гроші». Тому ось ці три позиції: суд, приватизація і податки — напевно, це стане магістральним напрямом в тому числі за вимогами МВФ», — додав Калниш. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп, Україна і робот Софія: що треба знати про економічний форум у Давосі 

Нагадаємо, Лагард після зустрічі з Порошенком у Давосі заявила, що МВФ і надалі готовий підтримувати Україну.

Нацбанк повідомив 22 січня, що борг України перед МВФ складає $12 млрд. За словами міністра фінансів, відсутність кредитів МВФ є одним з чинників падіння гривні

Нагадаємо, що 1 грудня 2017-го Єврокомісія відмовила Україні у транші на 600 млн євро. Причиною відмови стало невиконання Україною чотирьох вимог: зняття заборони на експорт лісу-кругляка, запуск автоматичної перевірки е-декларацій, закон про кредитний реєстр НБУ та перевірка інформації про бенефіціарних власників компаній.

Мінфін України заявив, що розраховує залучити понад два транші МВФ у 2018 році.

Поділитись: