УКРАЇНА

Нацполіція порушила справу проти журналістів «Схем» за скаргою Медведчука

9 березня, 2018 11:12
УКРАЇНА/Нацполіція порушила справу проти журналістів «Схем» за скаргою Медведчука
Зберегти
Вигляд
Національна поліція на вимогу суду порушила справу проти журналістів програми «Схеми» за статтею «порушення недоторканості приватного життя».

Національна поліція на вимогу суду порушила справу проти журналістів програми «Схеми» за статтею «порушення недоторканості приватного життя». Кримінальне провадження відкрили за скаргою лідера організації «Український вибір» Віктора Медведчука.

Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на відповідь прес-служби столичної поліції.

«Це ніщо інше, як невдала спроба банального тиску на редакцію. Зараз ми у правовий спосіб домагаємось кримінальної відповідальності для охоронців самого Медведчука, які здійснили фізичний напад на нашу знімальну групу поблизу аеропорту Київ, перешкодивши їхній законній журналістській діяльності. Очевидно, «завести справу» на наших журналістів – це такий крок Медведчука у відповідь», – зазначила авторка і ведуча програми «Схеми» Наталка Седлецька,

За словами Седлецької, журналісти «Схем» мали повне право проводити зйомку. Вони фіксували факти, які «могли свідчити про зловживання Медведчука своїм становищем у власних цілях».

Седлецька заявила, що редакція «Схем» та юристи готові довести законність своїх дій у суді, якщо це знадобиться.

«Для мене честь відстояти своє право на законну журналістську діяльність, яке спробував поставити під сумнів сам Віктор Медведчук», — зазначив журналіст програми «Схеми» Михайло Ткач. 

Раніше юристи Віктора Медведчука звернулися до Печерського суду Києва з вимогою зобов’язати правоохоронців відкрити провадження щодо начебто втручання журналістів програми у приватне життя бізнесмена.

9 листопада 2017-го журналіст програми «Схеми» Михайло Ткач повідомив про перешкоджання роботи їхньої знімальної групи в аеропорту «Київ» з боку людей, які постійно охороняють прильоти і вильоти Віктора Медведчука до РФ. Він повідомив, що чоловіки в масках і балаклавах штовхалися, били ліктями, робили підніжки, в оператора двічі вибили камеру з рук.

Тоді у листопаді біля VIP-терміналу аеропорту «Київ», коли туди прилетів приватний борт Віктора Медведчука, журналісти мали намір зафіксувати його прямі перельоти до Росії. Віктор Медведчук, як уповноважений державою на ведення переговорів щодо звільнення заручників, має на це виняткове право.

Однак, як виявили журналісти, він користується цим правом також і з приватних питань.

10 листопада за годину до виходу в ефір програми розслідування про перельоти Медведчука, до редакції «Схем» надійшов лист-погроза від адвокатів Медведчука.

6 грудня повідомлялося, що охоронцям Медведчука підготували підозри у справі нападу на журналістів «Схем». 

Віктор Медведчук є лідером проросійської організації «Український вибір», а також кумом президента Росії Володимира Путіна. Окрім того Медведчук призначений представником України в гуманітарній робочій підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську та займається питаннями обміни заручників на Донбасі.

Пов`язані новини