Національна рада з телебачення і радіомовлення призначила перевірку телеканалу NewsOne за пропагандистські висловлювання щодо Революції Гідності, а також за популяризацію збройних сил Росії.

Національна рада з телебачення і радіомовлення призначила перевірку телеканалу NewsOne за пропагандистські висловлювання щодо Революції Гідності, а також за популяризацію збройних сил Росії.

Про це повідомив член Нацради Сергій Костинський у Facebook.

«На підставі депутатського запиту групи народних депутатів — Ірини Геращенко, Ірини Фріз і Марії Іонової, а також звернення Служби безпеки України Національна рада призначила перевірку телеканалу NewsOne», — написав він.

Так, зафіксовано трансляцію передачі «Український формат» за участі народного депутата України, власника телеканалу Євгена Мураєва, який заявив про те, що події кінця 2013 — початку 2014 в Києві були «державним переворотом», метою якого було повалення законної влади в Україні. 

Крім того зафіксовано систематичне підняття в ефірі телеканалу теми «державного перевороту в Україні» у виконанні співробітників каналу, ведучих передач та запрошених гостей: Євгена Червоненко, Надії Савченко, Діани Панченко, В'ячеслава Піховшека тощо.

«Висловлювання щодо «державного перевороту» є змістовно аналогічними до офіційної політичної та пропагандистської позиції країни-агресора, яка спрямована на виправдання військової агресії проти України та анексії Криму Російською Федерацією», — зазначив Костинський.

Також за результатами моніторингу зафіксовано трансляцію передачі «Світова політика з Олегом Волошиним» на тему ситуації, яка відбулася в листопаді 2017 року в Сирії. У передачі було продемонстровано відеоролик, в якому наявні сцени за участі Повітряних сил РФ з коментарями автора, «що можна розглядати як популяризацію авіації країни-агресора».

3 грудня NewsOne заявив про блокування каналу людьми у військовій формі. Народний депутат Євген Мураєв, якого вважають власником телеканалу, заявив, що відповідальний за блокування — очільник «Братства» Дмитро Корчинський. Сам Корчинський підтвердив це.

Раніше учасники блокування NewsOne закликали номінального власника телеканалу Євгена Мураєва вибачитися за «сепаратистські висловлювання».

29 листопада народний депутат та номінальний власник телеканалу NewsOne Євген Мураєв, в ефірі свого ж медіа назвав події кінця 2013–початку 2014 року в Україні державним переворотом. У відповідь кілька депутатів покинули студію.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков закликав блокувальників телеканалу NewsOne припинити акцію протесту.

А ОБСЄ назвала блокування NewsOne посяганням на свободу ЗМІ.

Поділитись: