УКРАЇНА

Нацрада з розвитку науки може запрацювати навесні 2017 року – вчена НАН України

12 лютого, 2017 01:16
УКРАЇНА/Нацрада з розвитку науки може запрацювати навесні 2017 року – вчена НАН України
Зберегти
Вигляд
Заступниця голови ради молодих учених НАН України Юлія Безвершенко є співавторкою закону, яким передбачено створення такого органу.

Анонсована урядом ще у 2016 році Нацрада з питань розвитку науки і технологій може запрацювати вже наприкінці весни 2017 року.

Таке припущення висловила в ефірі Громадського заступниця голови ради молодих учених НАН України Юлія Безвершенко, яка є співавторкою закону «Про науку і науково-технічну діяльність», яким передбачено створення такого органу.

«Якщо Кабмін найближчим часом не зміниться, то я сподіваюсь, що на кінець весни ми матимемо Нацраду», – сказала вона.

За її словами, у регламенті роботи Нацради для підвищення її ефективності передбачено залучення експертів для більш детального розгляду конкретних профільних питань.

«Ми передбачили роботу в експертних групах, що вони по кожному питанню будуть залучати експертів, з тим, щоб готувати зважені рішення. Залучати і від наукової спільноти, і від міністерств, щоб це були реалістичні рішення», – пояснила Безвершенко.

Але для того, щоб Нацрада з питань розвитку науки і технологій змогла ефективно запрацювати, необхідно докласти зусиль ще на підготовчому етапі.

«По-перше, наукова спільнота має номінувати кращих у науковий комітет. По-друге, Камбін має нарешті усвідомити свою відповідальність і делегувати тих людей, які мають там бути», – сказала вона.

Крім того, на думку вченої, прем’єр Володимир Гройсман має взяти на себе лідерство у цьому процесі, і окремо опікуватись наукою.

Раніше у Кабміні повідомляли, що Нацрада з питань розвитку науки і технологій та Національний фонд досліджень мають запрацювати в Україні до кінця 2017 року.

У студії Громадського про Національну академію наук України, фінансування, розвиток та перспективи українських науковців, крім Юлії Безвершенко, говорили Наталія Шульга, молекулярний біолог, професорка, експертка Реанімаційного пакету рефорт групи «Наука. Технології. Інновації» та Оксана Півень, кандидатка біологічних наук, наукова співробітниця інститут молекулярної біології і генетики НАН України.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини