У світі в глобальному масштабі поширюється смертельний, стійкий до ліків грибок під назвою Candida auris. Про розповсюдження небезпечного грибка попереджають в американському Центрі з контролю і профілактиці захворювань (CDC), пише Science Alert.

Лікарі вперше виявили C. auris у 2009 році у виділеннях з вуха пацієнта в Японії. З того часу грибок розповсюдився не лише в США, але і в інших країнах, включаючи Колумбію, Індію та Південну Корею.

CDC повідомив про перші сім випадків захворювання C. auris у США в серпні 2016 року — вже в травні 2017 року було зареєстровано 77 випадків в Нью-Йорку, Нью-Джерсі, Іллінойсі, Індіані, Меріленді, Массачусетсі і Оклахомі. Пізніше грибок заразив ще 45 людей.

Станом на лютий 2019 року лише в США зареєстровано 587 підтверджених випадків захворювання на C. auris.

Як правило, згідно з даними американського Центру з контролю і профілактиці захворювань, C. auris вражає людей з ослабленою імунною системою, які перебувають в лікарні або мають важкі захворювання. Фактично, спалахи C. auris були зареєстровані лише в лікарнях та медичних центрах по всьому світу.

C. auris турбує медиків тим, що його не можна вилікувати нині доступним протигрибковим лікуванням. За даними CDC, він може навіть кілька тижнів виживати на таких поверхнях, як стіни і меблі.

Люди, які заражаються цими грибком, у більшості випадків помирали невдовзі після того, як захворіли — все через його невстановлену природу.

За словами медиків, основними симптомами зараження небезпечним грибком C. auris є лихоманка та озноб, які не проходять після медикаментозного лікування. Ризик заразитись грибком мають люди, які хворіють важкими інфекційними захворюваннями, кажуть вчені. Єдиний спосіб діагностувати грибок — це лабораторний аналіз.

Раніше ми писали, що лікарі встановили, що хворобу Лайма можна діагностувати лише за висипом.

Поділитись: