Науковці розробили методику 3D-друку кісток з живими клітинами. Це дозволить відновлювати їх просто у тілі людини
Науковці з Університету Нового Південного Уельсу, що в Австралії, представили технологію 3D—друку з живими клітинами. За допомогою спеціальних чорнил із мінералів вони можуть створити штучну кістку, що затвердіє за хвилини, або ж заповнювати порожнини в кістках у тілі людини.
Про це повідомляє пресслужба університету, а дослідження науковців опублікували у виданні Advanced Functional Materials.
Вчені розробили спеціальні чорнила з фосфату кальцію, які використовують для 3D-друку структур, що імітують кістки.
Техніка керамічного всеспрямованого біодруку в клітинних суспензіях (COBICS), яку розробили австралійські вчені, дозволяє друкувати кісткоподібні структури, які тверднуть буквально за хвилини після занурення у воду.
Керівник дослідницької групи Іман Рухані, розповів, що хоч ідея 3D-друку кісток не нова, вперше науковці зможуть створювати їх за кімнатної температури, у комплекті з живими клітинами та без агресивних хімічних речовин або випромінювання.
«Це унікальна технологія, яка може створити структури, що точно імітують кісткову тканину. Її можна використовувати в медичних цілях, коли є потреба реставрації кісткових дефектів, спричинених травмою, раком, або видаленням великої частини тканини», ㅡ каже науковець.
Наразі кісткоподібні структури виготовлюють у лабораторії за допомогою високотемпературних печей та токсичних хімікатів. У результаті утворюється сухий матеріал, який рясно промивають та додають до нього живі клітини.
Методика, яку пропонують науковці, портативніша.
«Найцікавіше в нашій техніці ㅡ ви можете просто шприцювати (чорнила — ред.) безпосередньо в місце, де є клітини, наприклад у порожнину в кістці пацієнта. Ми можемо потрапити безпосередньо в кістку, де є клітини, судини та жир, і надрукувати кісткоподібну структуру, яка вже містить живі клітини, саме в цій області», ㅡ каже науковець Крістофер Кіліан.
- Поділитися: