Китайські хіміки створили новий матеріал, який потенційно може замінити пластик. Він достатньо міцний та еластичний, а за структурою нагадує шаруватий перламутр. З нового матеріалу науковці вже створили корпус для смартфона.

Своє відкриття науковці опублікували у науковому журналі Nature Communications.

Команда дослідників з Університету науки та технологій Китаю розповіла, що для створення свого композитного матеріалу надихнулися структурою перламутру. Так, вони використовували мікрочастинки слюди (шаруватого алюмосиликатного мінералу), покриті діоксидом титану, а замість розчину, який би скріпляв їх, використали природний біорозкладаний полімер целюлозу.

Отриманий матеріал має чудові механічні властивості: міцність 281 МПа та твердість 20 ГПа. До того ж він показує значну термостійкість ㅡ він залишався твердим за температури 250 градусів за Цельсієм, яку не витримають більшість пластикових матеріалів.

У своїй пластичності новий матеріал не поступається традиційному пластику. Науковці стверджують, що з нього можна формувати дрібні й тонкі вироби. Щоб продемонструвати потенціал цього матеріалу, вони створили з нього корпус смартфону.

А ще команда дослідників відзначила, що для створення нового матеріалу не потрібно буде дорогого обладнання. Його виробництво нескладно буде адаптувати у сучасних промислових підприємствах. А процедуру направленої деформувальної збірки матеріалу, яку науковці використали під час свого дослідження, можна використовувати для створення інших типів матеріалів.

Поділитись: