Команда британських медиків виявила, що у крові деяких людей, які ніколи не контактували з вірусом SARS-CoV-2, є споріднені до коронавірусу антитіла, що здатні його атакувати.

Відкриття науковців опублікували у науковому журналі Science на базі Американської асоціації сприяння розвитку науки.

Дослідження показало, ще певна кількість людей може мати набутий імунітет, що захищає їх від зараження SARS-CoV-2, навіть без попереднього контакту з цим вірусом.

У таких людей антитіла сформувалися у відповідь на зараження близькими «за походженням» вірусами, що викликають звичайну сезонну застуду. Набуті антитіла можуть боротися і з SARS-CoV-2, полегшуючи перебіг хвороби.

Щоб визначити це, медики вивчали зразки крові, зібрані у дітей до 16 років і дорослих ще до початку пандемії та у перші її місяці. Головною умовою було, щоб донор показав негативні результати тестування на COVID-19.

Науковці порівняли антитіла у крові донорів та людей, що перехворіли на коронавірус.

За результатами дослідження команда медиків визначила, що з вибірки у 302 дорослих імуноглобулін G (IgG), що зв'язує білок коронавірусу, знайшли у 5% (тобто 16 людей), а у вибірці з 48 дітей — у 44% (тобто у 21 дитини).

Результати поставили перед науковцями питання, чи можливо, що завдяки цьому діти легше переносять зараження коронавірусом. Однак це лише попередня гіпотеза.

Антитіла, набуті через зараження «спорідненим» вірусом, не є дуже ефективним у зв'язуванні білку самого коронавірусу. Інколи, як показують інші дослідження, вони можуть навіть погіршувати стан людини, оскільки заважають виробляти антитіла, спрямовані саме на SARS-CoV-2.

Поділитись: