Нове масштабне дослідження антитіл поставило під сумнів ефективність колективного імунітету до COVID-19
Вчені Імперського коледжу Лондона з'ясували, що з часом кількість людей з антитілами від коронавірусу знижується. Нове велике дослідження ставить під сумнів ефективність стратегії вироблення колективного імунітету для боротьби з пандемією COVID—19.
Його результати опублікували на сайті коледжу.
Так, у британському дослідженні взяли участь понад 365 тисяч людей з Англії. Їм три рази робили тести на антитіла у період з 20 червня по 28 вересня. За цей період антитіла зникли у 26% людей, у яких їх виявили. З загальної кількості на початку експерименту антитіла виявили у 6% протестованих, а до початку другої хвилі коронавірусу у вересні — у 4,4%.
Скорочення частки людей з антитілами відбулося в усіх вікових групах. Найбільше падіння зафіксували серед учасників експерименту, яким понад 75 років, найменше — в учасників віком 18-24 років.
Учені зробили висновок, що імунітет до коронавірусу може виникати так само як і до інших вірусів, зокрема грипу, яким люди можуть заражатися щороку.
Дослідження також підіймає питання про те, як довго може працювати вакцина від COVID-19. Водночас одна з його авторок Уенді Барклей зазначає, що хороша вакцина може працювати набагато краще за природний імунітет.
Дослідники нагадують, що наявність антитіл в організмі не означає, що у людини є імунітет до коронавірусу. Досі невідомо, як антитіла формують його і на скільки його вистачає.
Чому це важливо
Як пише CNBC, раніше низка експертів припускала, що для появи колективного імунітету необхідно, щоб орієнтовно 70% населення Землі перехворіли на COVID-19 або вакцинувалися.
Деякі епідеміологи роблять ставки на колективний імунітет і вважають це більш ефективним методом боротьби з пандемією, ніж карантинні обмеження. Інші попереджають про небезпеку такого підходу. Серед них — головний експерт США з питань коронавірусів Ентоні Фаучи, який назвав заклики до вільного поширення вірусу «небезпечними» та «нонсенсом».
Яка ситуація з розробкою вакцин?
Власні тестування вакцини від COVID-19 запустили науковці з Великої Британії, США, Німеччини, Китаю та багатьох інших країн. Про успіхи клінічних випробувань повідомляли спеціалісти Оксфордського університету та Європейське агентство з лікарських засобів.
За словами науковиці Всесвітньої організації охорони здоров’я Сумії Свамінатан, наразі всього 10 вакцин перебувають на третьому етапі тестування ㅡ рандомізованих, подвійно-сліпих випробувань серед великої кількості добровольців. На цьому етапі учасникам тестування дають не лише вакцину, а й плацебо, і ані вони, ані лікарі не знають, кому саме що дістається. Всього ж на різних етапах розробки перебувають близько 40 вакцин-кандидатів ВООЗ.
У перегонах за першу сертифіковану вакцину багато вчених сподіваються мати готовий до поширення медичний препарат вже у 2021 році. ВООЗ очікує, що до цього часу науковці підготують достатню кількість інформації про вакцини, щоб передати її органам охорони здоров'я країн-членів.
- Поділитися: