НАЗК перевірить декларацію Медведчука. Агентство підозрює, що спосіб життя депутата не відповідає його доходам

Підозрюваний у держзраді Віктор Медведчук на засіданні суду. Київ, 8 липня 2021 року
Підозрюваний у держзраді Віктор Медведчук на засіданні суду. Київ, 8 липня 2021 рокуВікторія Рощина / hromadske

Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало перевірку 40 декларацій депутатів і посадовців за результатами моніторингу їхнього способу життя, автоматичної перевірки та звернень громадян. Перевірять зокрема й декларацію народного депутата, голови політради «Опозиційної платформи — За життя» Віктора Медведчука.

Про це в середу, 28 липня, повідомила пресслужба НАЗК.

Агентство зазначило, що моніторинг дав підстави вважати, що спосіб життя Медведчука не відповідає вказаним у декларації доходам. Також перевірять декларації начальника відділу Волинської митниці Михайла Бурдейного та посадовиці Великоолександрівської райдержадміністрації на Херсонщині Олени Дудки.

Відповідно до планової перевірки НАЗК перегляне декларації восьми народних депутатів: Миколи Стефанчука, Олега Марусяка, Вадима Струневича, Людмили Буймістер, Сергія Кузьміних («Слуга Народу»), Наталії Піпи («Голос»), Ігоря Молотка («За майбутнє») та Іванни Климпуш-Цинцадзе («Європейська Солідарність»).

Декларації ще 12 депутатів та посадовців перевірять за результатами автоматичного аналізу ризиків, а ще 16 — через повідомлення про можливе недостовірне декларування від громадян, журналістів та правоохоронних органів. Перевірка всіх декларантів триватиме до 120 днів і може бути продовжена ще щонайбільше на 60, нагадують у НАЗК.

Відповідно до декларації Медведчука за 2020 рік, його родина збільшила свої грошові активи у два рази, якщо порівняти з 2019 роком. Більшість заощаджень вона зберігає в російських рублях у білоруському банку. Більше про майновий стан депутата від «ОПЗЖ» читайте в нашому матеріалі.

19 лютого Рада національної безпеки та оборони запровадила санкції зокрема проти Медведчука та його дружини Оксани Марченко. Згодом, 11 травня генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала Медведчуку та його однопартійцю Тарасові Козаку підозри у держзраді та порушенні законів і звичаїв війни. 13 травня Медведчука відправили під цілодобовий домашній арешт.

Обвинувачення підозрює Медведчука та Козака у державній зраді (стаття 111 Кримінального кодексу; максимальне покарання — до 15 років ув’язнення) та порушенні законів і звичаїв війни (стаття 438 Кримінального кодексу; максимальне покарання — до 12 років позбавлення волі).

Зокрема, Медведчука й Козака вважають причетними до трьох епізодів: замах на розкрадання природних ресурсів України, передання секретної інформації про Збройні Сили та організація підривної діяльності.