ENRU

НАЗК перевірило і не змогло затвердити висновки щодо е-декларації Гройсмана

Національне агентство з питань запобігання корупції на своєму засіданні не змогло затвердити висновки щодо перевірки декларацій міністрів уряду, зокрема й глави уряду — Володимира Гройсмана.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Члени НАЗК не змогли дійти згоди щодо того, як саме мають бути представлені висновки.

«Відповідно до порядку НАЗК були підготовлені проекти рішень уповноваженими особами. Ми винесли їх на засідання сьогодні. На жаль, ви бачили, який супротив вчиняла Наталія Корчак, закрила засідання і пішла. Ми питали в Корчак, чому не можна затвердити ці висновки, але вона так і не відповіла», — заявив Руслан Радецький, член НАЗК.

Під час засідання Наталія Корчак, голова НАЗК, не змогла вмотивовано пояснити, чому не можна розглянути висновки рішень.

«Коли голова приходить і каже, що в мене є зауваження до ваших проектів рішень, але власними словами не може озвучити жодного із цих зауважень, то це означає, що їх хтось або написав цю бумажку, або в неї просто не було бажання обговорювати. Ми були готові обговорювати всі зауваження і всі пропозиції до проектів рішень», — заявив Руслан Рябошапка, член НАЗК.

У свою чергу, вже після засідання, голова НАЗК Наталія Корчак пояснила Громадському, що проекти рішень щодо перевірок декларацій не містили констатацію про виявлення або відсутність порушень.

«Коли ми маємо розглянути результати проведення перевірок по топ-посадовцям, то документи мають бути належним чином підготовлені. В мене виникло серйозне зауваження до тих проектів рішень, які ми мали сьогодні голосувати. Якщо департамент, яким керує Радецький не виявив підстав для притягнення до відповідальності, то результативна частина рішення має констатувати, що не виявлено тих невідповідностей, яких вимагає закон. Якщо виявлені ознаки злочину, то у рішенні має бути відображено, що виявлено корупційний злочин, то другою частиною такого рішення має бути направлення матеріалів до НАБУ», — заявила Корчак.

В той же час, Віктор Таран, член громадської ради при НАЗК заявив, документи, які вони отримали від НАЗК свідчать про те, що аналіз декларацій було зроблено не достатньо повно.

«В проекті рішень, які були надані, ми отримали прес-реліз, де бачимо результативну частину, але на підставі чого робилися аналіз - не відомо. Ми не можемо зробити висновок, на скільки повно робився аналіз і чи враховувалася повною мірою вся інформація про декларантів», — зазначив Таран.

Раніше повідомлялося, що у Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) схвалено порядок здійснення моніторингу способу життя суб’єктів декларування.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram