НАЗК внесло Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло австрійську банківську групу Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни за продовження роботи в росії та офіційне визнання так званих «Л/ДНР» через своє представництво у рф.

Про це повідомляє НАЗК.

За даними агентства, банк «на 200% скористався санкціями», що призвели до виходу з російського ринку його конкурентів. На сьогодні Raiffeisen є одним із найважливіших фінансових каналів, у якому російські суб’єкти господарювання здійснюють операції в доларах і євро. Банк отримує величезні прибутки, з яких потім фінансує бюджет росії своїми податками.

Так, до російського бюджету у 2022 році банк заплатив у 4,8 раза більше, ніж за весь довоєнний рік. російський підрозділ Raiffeisen Bank, за даними НАЗК, сплатив до бюджету рф 559 мільйонів євро.

«Це дорівнює вартості близько 95 ракет "Калібр", якими держава-терорист регулярно обстрілює мирні українські міста», — зазначає агентство.

Окрім того, як вказує НАЗК, Raiffeisen офіційно визнає так звані «Л/ДНР» через своє російське представництво, надає вигідні умови кредитування російським окупантам (кредитні канікули та пільгові кредити) та підіграє російській пропаганді, називаючи війну «спеціальною військовою операцією».

Національний банк України констатує відсутність прогресу на шляху ухвалення рішень щодо виходу банку з російського ринку.

«Ймовірно, деякі відомі банки сподіваються, що якщо залишаться працювати в московії, то держава-терорист буде брати в них величезні кредити для виплат репарацій Україні», — зазначає агентство.

Які наслідки?

Усі компанії, включені до переліку міжнародних спонсорів війни, вносяться до бази даних World-Check — бази даних осіб і організацій із підвищеним ризиком, яка використовується в усьому світі для виявлення та управління фінансовими, регуляторними та репутаційними ризиками.

Внесення до цієї бази допомагає захищати фінансовий сектор від спонсорів російської війни, оскільки всі світові компанії бачать, що з такими компаніями співпрацювати небезпечно та ризиковано, зазначають у НАЗК.