ENRU

НАЗК виступило проти обов’язку для ГО оприлюднювати річний фінзвіт

Національне агентство з питань запобігання корупції виступило проти обов’язку для громадських об’єднань оприлюднювати річний фінансовий звіт про діяльність.

Про це йдеться на сайті НАЗК.

«Впровадження подібних законодавчих механізмів містить ознаки такого корупціогенного фактора, як безпідставне створення надмірних обтяжень для громадських об’єднань і фізичних осіб-підприємців, та є дискримінаційним, оскільки до інших юридичних осіб публічного та приватного права такі вимоги не висуваються», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, шо НАЗК також схвалило висновок до законопроекту, яким пропонується скасувати декларування антикорупційних громадських організацій.

НАЗК також висловило зауваження до запропонованих положень про скасування обмеження щодо вартості подарунків, отриманих за межами України особами-нерезидентами, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного, комунального підприємства тощо, а також непоширення на цю категорію осіб вимоги щодо передачі в управління належних їм корпоративних прав.

Нагадаємо, що 27 березня Порошенко підписав закон про обов’язкове е-декларування ГО.

Рада зобов’язала подавати е-декларації представників громадських об’єднань.  У пояснювальній записці до проекту закону зазначається, що його дія не поширюється на військовослужбовців. 

Також повідомлялось, що посол Британії закликає переглянути подання е-декларацій представниками ГО.

Міжнародна громадська організація по боротьбі з корупцією Transparency International закликала українську владу скасувати вимогу для антикорупційних активістів та їх контрагенів подавати е-декларації.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram