Президент України Петро Порошенко підписав закон, який звільняє ряд військовослужбовців від необхідності заповнювати електронні декларації, але вводить обов'язкове електронне декларування для представників громадських організацій

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який звільняє ряд військовослужбовців від необхідності заповнювати електронні декларації, але вводить обов'язкове електронне декларування для представників громадських організацій.

Як повідомляється на сайті Верховної Ради, відповідний документ повернуто з підписом від президента.

Раніше Порошенко заявив про намір підписати закон про внесення змін до е-декларування. Про це повідомили представники громадських організацій за результатами зустрічі з главою держави в Адміністрації президента.

Тоді голова Transparency International Україна Ярослав Юрчишин після зустрічі з Порошенком сказав, що президент не вважає поточну редакцію закону прийнятною, тому він ініціює створення робочої групи за участі представників громадських організацій Центр протидії корупції, Transparency International, Реанімаційний пакет реформ тощо, які внесуть правки до закону.

Також правозахисник роз’яснив, що відповідно до тієї редакції закону, яку сьогодні підпише президент, представники громадських організацій будуть зобов’язані декларуватися з 1 січня 2018 року.

Нагадаємо, що Рада зобов’язала подавати е-декларації представників громадських об’єднань.  У пояснювальній записці до проекту закону зазначається, що його дія не поширюється на військовослужбовців. 

Зазначимо, що депутатка від фракції «Народний фронт» Тетяна Чорновол раніше пропонувала запровадити е-декларації і для окремих представників медіа, а саме для засновників та головних редакторів. Однак така пропозиція була виключена з поправок.

Членкиня громадської ради при НАЗК Олександра Дрік назвала це рішення порушенням принципів антикорупційного законодавства. 

Також повідомлялось, що посол Британії закликає переглянути подання е-декларацій представниками ГО.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: