Національне агентство з питань запобігання корупції повідомить Національне антикорупційне бюро України про недостовірні відомості в деклараціях народних депутатів минулого скликання на суму майже 90 млн грн.

Про це повідомляється на сайті НАЗК.

Так, за результатами повних перевірок декларацій НАЗК виявило ознаки декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів. При цьому зазначається, що «обґрунтовані висновки про виявлені ознаки кримінальних правопорушень будуть направлені до Національного антикорупційного бюро України».

Так, за даними агентства, недостовірну інформацію у деклараціях подали народні депутати 8 Скликання Руслан Демчак (фракція «БПП»), Станіслав Березкін (група «Відродження»), Аркадій Корнацький (позафракційний) та Вадим Кривохатько (позафракційний).

У НАЗК зауважили, що за результатами перевірки декларації Демчака за 2016 рік встановлено, що народний депутат вказав недостовірні відомості про кошти, розміщені ним на банківських рахунках, та номінальну вартість цінних паперів, які йому належать. Загалом виявлено порушень на суму понад 71,7 млн грн.

Березкін, подаючи декларацію за 2015 рік (виправлену), зазначив недостовірні відомості про квартиру та 2 машиномісця, які належать дружині на праві власності. Сума недостовірних відомостей у декларації за 2015 рік (виправленій) становить понад 14,3 млн грн.

Корнацький у декларації за 2016 рік не задекларував свої корпоративні права та низку земельних ділянок, які належать йому на праві власності та оренди. Крім того, не відобразив інформацію про право користування житловим будинком, який є його зареєстрованим місцем проживання, та не зазначив відомості про видатки, на підставі яких він набув право власності на земельні ділянки. Так, загальна сума недостовірних відомостей у декларації за 2016 рік становить понад 3,2 млн грн.

Кривохатько, подаючи декларацію за 2017 рік, вказав недостовірні відомості про вартість на дату набуття ним у власність автомобіля вартістю понад 471 тисяч грн.

У НАЗК нагадали, що відповідальність за декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб встановлена статтею 366-1 Кримінального кодексу України. Такі дії караються штрафом від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Нагадаємо, НАЗК відкриє доступ до декларацій військових прокурорів, які були засекречені з 2017 року.

Поділитись: