ENRU

В НБУ назвали інформацію про купюру номіналом 1000 гривень державною таємницею

Правління Національного банку України ще не ухвалило офіційного рішення про введення в обіг нової купюри номіналом тисячу гривень.

Про це Громадському повідомили в прес-службі регулятора.

Дату введення в обіг нової купюри та її зовнішній вигляд Нацбанк відмовився коментувати, посилаючись на державну таємницю.

«Інформація про подальші плани у цьому напрямі наразі є державною таємницею. Лише після рішення Правління НБУ про введення в обіг нового номіналу банкнот, Національний банк відповідно до законодавства офіційно повідомлятиме про це», – говориться у відповіді НБУ.

Регулятор підкреслив, що питання введення в обіг банкноти вищого номіналу залежить від багатьох чинників, таких як розмір грошових доходів населення, рівень споживчих цін, ступінь використання в обігу наявної банкноти найвищого номіналу, рівень розвитку безготівкових розрахунків тощо.

Раніше агентство УНН з посиланням на джерело повідомило, що невдовзі в Україні буде презентовано купюру номіналом 1000 гривень. Саму банкноту вже нібито надрукували.

Співрозмовник агентства уточнив, що було кілька варіантів оформлення банкноти. Йому не відомо, який саме варіант був затверджений, однак, ймовірно, на купюрі зображений академік Володимир Вернадський.

Нагадаємо, що внаслідок стрімкої інфляції протягом останніх трьох років гривня втратила цінність. Зокрема, в 2014 році інфляція досягла майже 30% у річному вимірі, в 2015 - 43,3%, в 2016 - 12,4%.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram