УКРАЇНА

НБУ: українці прострочили виплати по 60% банківських кредитів

20 червня, 2017 18:00
УКРАЇНА/НБУ: українці прострочили виплати по 60% банківських кредитів
Зберегти
Вигляд
Рівень закредитованості фізичних осіб в Україні - найнижчий в регіоні Центральної та Східної Європи, але Національний банк прогнозує відновлення кредитування населення

Рівень закредитованості фізичних осіб в Україні - найнижчий в регіоні Центральної та Східної Європи, але Національний банк прогнозує відновлення кредитування населення.

Про це під час презентації Звіту про фінансову стабільність розповів директор профільного департаменту Національного банку України Віталій Ваврищук.

«Наслідки кризи 2014-2016 років були досить болючими для українських домогосподарств, реальні доходи суттєво скоротилися, але від початку 2017 року ми бачимо зміну тенденції. Реальні доходи домогосподарств зростають», — запевнив Ваврищук.

За його словами, в загальній структурі доходів населення зростає частка зарплати, що пов'язано з рішенням уряду про підвищення мінімальної зарплати.

«Той факт, що підвищується частка запрлати, дає сподівання на відновлення споживчого кредитування населення. Клієнти, які отримують офіційні доходи є більш перспекивними з точки зору банків. Проте вцілому боргове навантаження на домогосподарства залишається низьким», — розповів Ваврищук. 

Він також відзначив, що кредитування громадян зросло на 6% з початку року, переважно за рахунок позик на поточні потреби та кредитів за платіжними картками.

Натомість обсяги іпотечного кредитування залишаються непомітними, насамперед через дефіцит якісних позичальників з підтвердженими офіційними доходами та відсутність можливості для банків стягнути заставу в разі, якщо кредит не обслуговується.

Насьогодні в Україні частка непрацюючих кредитів фізосіб (які прострочені бильше, ніж на 90 днів) становить 59,7%. Більшість із них видана у валюті. 

Як повідомлялось, за останні два роки кризи майже половину всіх банківських кредитів в Україні отримали 20 бізнес-груп.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини