Виведення з обігу та припинення розрахунків монетами номіналом 1, 2 та 5 копійок зекономить державі 90 мільйонів гривень на рік на відчалювання таких монет.

Про це повідомив заступник голови Нацбанку Сергій Холод під час брифінгу присвяченому виведенню з обігу монет номіналом 1, 2 та 5 копійок.

«Вартість виготовлення монет номіналом 1, 2 та 5 копійок значно перевищує їхню номінальну вартість. Держава зможе економити понад 90 мільйонів гривень на рік завдяки зменшенню витрат Національного банку на їх виготовлення та оброблення», повідомив Холод.

За його словами, виведення цих монет з обігу також сприятиме економії підприємств та банків, які не витрачатимуть зайвий час та кошти на інкасацію дрібних монет.

Після виведення з обігу монет номіналом 1,2 та 5 копійок їх будуть вилучати. Згодом Нацбанк переплавить ці монети для того, аби з цього металу відкарбовувати монети інших номіналів.

Монети номіналом 1, 2 та 5 копійок перестануть бути платіжними засобами з 1 жовтня 2019 року. Їх не прийматимуть до розрахунків банківські установи та магазини

Нагадаємо, що рішення про виведення з обігу монет номіналом 1, 2 та 5 копійок ухвалили 25 червня. Також Нацбанк вводить в обіг нову банкноту номіналом 1000 гривень. Її випустять 25 жовтня 2019 року.

Крім цього у Нацбанку анонсували вихід монет номіналом 5 гривень восени 2019 року.

Поділитись: