УКРАЇНА

НБУ витратив майже півтора мільярди доларів на обслуговування держборгу в березні

5 квітня, 2018 15:19
УКРАЇНА/НБУ витратив майже півтора мільярди доларів на обслуговування держборгу в березні
Зберегти
Вигляд
Національний банк України у березні 2018 року виплатив 1,284 млрд доларів на погашення заборгованості за державними борговими облігаціями та ще 186 млн доларів на погашення боргу перед МВФ.

Національний банк України у березні 2018 року виплатив 1,284 млрд доларів на погашення заборгованості за державними борговими облігаціями та ще 186 млн доларів на погашення боргу перед Міжнародним валютним фондом. 

Про це повідомляється у прес-релізі НБУ.

Така значна виплата боргів України вплинула на обсяг міжнародних резервів, які скоротились на 1,2% навіть попри те, що протягом місяця центральний банк скупив валюти на ринку більше, ніж продав.

«В цілому, станом на 01 квітня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку», — повідомили в Нацбанку.

Нагадаємо, що на початку року борг України перед МВФ становив 12 млрд доларів.

Раніше повідомлялось, що НБУ змінив підхід до торгівлі валютою на міжбанківському ринку. Так, на центральному банку вирішили поступово відмовитись від проведення валютних аукціонів.

Також в НБУ відмовили білоруському банку у придбанні «дочки» російського «Сбербанку» в Україні.

30 березня НБУ змінив підхід до регулювання валютних операцій на міжбанківському ринку та збільшив ліміти на купівлю-продаж валюти банками вдвічі.

Також власник ліквідованих банків анонсував, що звернеться до Кабміну щодо реструктуризації заборгованості перед Нацбанком.

Пов`язані новини