Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що не бачить жодної проблеми у проведенні чесного відбору на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Саме на цьому наголошують у Євросоюзі та США.

Про це спікер парламенту заявив в етері телеканалу ZIK.

Він нагадав, що парламент затвердив представників у конкурсну комісію з обрання глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. До її складу повинні увійти 11 людей, сім з яких призначає Верховна Рада, чотирьох — Рада прокурорів.

«Якщо ми сьогодні про ту заяву, офіційну, яка була з боку США, Європейського Союзу, з боку посольств Великої сімки, то вони закликають до того, щоб був проведений чесний відбір на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, я не бачу в цьому ніякої проблеми», — сказав Разумков.

Очільник Ради наголосив, що не бачить в цих заявах жодного тиску, натомість каже, що «це правильно, так і буде відбуватися».

«У першу чергу як громадяни цієї держави, повинні прагнути, щоб ця інституція була незалежна, і щойно ми про це проговорили, вона повинна діяти в інтересах українського суспільства, народу, а не в інтересах якоїсь політичної сили, влади, опозиції», — додав глава парламенту.

Про які заяви йдеться?

В той же день після голосування депутатів за затвердження членів конкурсної комісії, яка обиратиме главу САП, у посольствах ЄС та США на це відреагували. Там наголосили, що від результатів конкурсу залежатиме подальша підтримка України.

Зазначають, що взяли до відома рішення Верховної Ради. Комісію з відбору глави САП закликали розпочати прозорий процес, в основі якого будуть доброчесність та заслуги кандидатів.

«Від цього залежатиме наша подальша підтримка», — додали у посольствах.

Чому ЄС та США б'ють на сполох?

Про проблеми у процедурі проведення конкурсу переждали західні партнери. У Європарламенті наголошували, що призначення сумнівних кандидатів до комісії становить ризик для фінансової підтримки, яку Україні надають МВФ і Європейський Союз.

Прозоре та відповідне до критеріїв обрання нового очільника САП є одним з критеріїв надання 600 млн євро макрофінансової допомоги ЄС. Також це є одним з критеріїв за так званим механізмом призупинення безвізу з боку Євросоюзу. 

Поділитись: