«Не могла дивитися на себе в дзеркало»: хірурги відновлюють обличчя вчительки з Лисичанська після російського обстрілу

У Львові пластичні хірурги відновлюють красу обличчя вчительки з Лисичанська, яка постраждала під час російського обстрілу.
Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.
У червні 2022 року Олена Свєтлова, вчителька хімії, біології та основ здоров’я, ішла в парк нарвати липи й потрапила під російський обстріл.
Уламок російського снаряда влучив жінці в око. Першу допомогу їй надали військові медики. Потому жінку відвезли в Дніпро — майже три тижні вона пролежала в комі. Згодом Олену відправили до Львова.
Лікарі національного реабілітаційного центру «Незламні» розповіли, що внаслідок влучання уламка в жінки більше не було ока та верхньої частини носа.
«Коли Олена довідалася, наскільки сильно російський снаряд понівечив її лице, то спершу навіть жити не хотіла. Не могла бачити себе такою — з діркою посеред обличчя», — зазначили у центрі.
Однак спеціалісти центру запевнили пацієнтку, що зроблять усе можливе для її відновлення.
Спочатку лікарі відділення щелепно-лицевої хірургії розпочали відновлення м’яких тканин. Вони зробили Олені складну реконструктивну операцію. Щоб закрити дірку, на її місце хірурги приживили клапоть із чола.
Після операції жінка таки наважилася на себе глянути, як зазначають лікарі — вперше з моменту травми. А післяопераційна психологічна реабілітація додала більше сил та віри Олені. Тепер вона краще відчуває своє обличчя та приймає себе нову. Жінка навіть узяла участь у фотопроєкті глянцевого журналу про жінок, чиї обличчя та тіла також понівечила війна.
Під час другого етапу реконструкції обличчя хірурги мають відновити кістковий дефект. Ідеться про кістки спинки носа та підочної ділянки. Планується, що це буде штучний протез чи хрящ із власного ребра Олени — хірурги ще дискутують і радяться із закордонними колегами.
«Будемо думати як естетику відновити. Тому що дефект — дірку — ми закрили, а тепер будемо красу наводити. Після пані Олени в нас уже поступали й складніші пацієнти з більшими дефектами. Через війну ми змушені швидко розвиватися в плані реконструктивної хірургії», — розповів завідувач відділення щелепно-лицьової хірургії центру «Незламні» Олег Ковтуняк.
Наразі Олена живе в модульному містечку для переселенців у Львові. Звідси дистанційно проводить уроки своїм лисичанським учням, яких нині розкидало по всьому світові. Проте під час відеоуроків вчителька не вмикає камеру. Зробити це обіцяє після другої реконструктивної операції.
Понад усе Олена мріє повернутися до рідного міста після деокупації і провести урок у своїй школі.
«Незламна краса»
Це новий напрям реконструктивної хірургії для тих, хто постраждав від війни, який розпочали у львівському національному реабілітаційному центрі «Незламні».
Лікарі кажуть, що його мета — «стирати російський слід з облич українців». Щоб отримати допомогу, треба заповнити онлайн-форму.
- Поділитися: