«Не повинні підвести союзників»: у США 36 митців, активістів та науковців звернулися до Конгресу щодо України

У США 36 митців, активістів та науковців закликали Конгрес затвердити допомогу Україні
У США 36 митців, активістів та науковців закликали Конгрес затвердити допомогу УкраїніUnited24

У Сполучених Штатах 36 митців, активістів, науковців та інших діячів закликали американський Конгрес схвалити фінансову допомогу для України. Серед тих, хто звернувся до законодавців, — акторка і співачка Барбра Стрейзанд, гурт Imagine Dragons та історик Тімоті Снайдер.

Це звернення оприлюднило CNN.

36 лідерів думок закликали Конгрес «діяти правильно» і забезпечити підтримку Україні. Зазначається, що Збройні сили України «захищають основні американські інтереси».

«Два роки українці захищали нас, як і свій народ. Більшість американців це розуміють і хочуть допомогти Україні. І більшість обраних представників також», — зауважили підписанти.

У листі заявляється, що США «підводять українців», оскільки вже минуло понад 470 днів з моменту ухвалення Конгресом закону на підтримку України. За час такої «бездіяльності» росія відновила свою армію і готує новий наступ. Тож підписанти заявили: «Якщо росія прорветься, то це буде наша вина. І тоді ми зрозуміємо, що втратили».

«Ми не повинні підвести наших союзників. У всьому світі на нас дивляться і вірять, що Україна — це легкий вибір для нас. Це демократична країна, а ми стверджуємо, що підтримуємо демократії. Її солдати роблять для нас те, чого ми не можемо зробити самі. Україна воює самотужки, а не просить ввести американські війська. 

Те, що Америка має зробити, щоб підтримати Україну, є мінімумом. Якщо ми не зможемо виконати наші зобов’язання перед Україною, ніхто не повірить, що ми підтримаємо когось із наших союзників у майбутньому. Це послабить нас і покладе початок світу війни», — йдеться у листі.

Серед 36 діячів, які підписали звернення: актори Міша Коллінз, Шон Пенн, Лієв Шрайбер, Вігго Мортенсен і Марк Гемілл, акторки Гіларі Свенк, Барбра Стрейзанд, Кетрін Винник, Алісса Мілано та Розаріо Доусон, історики Тімоті Снайдер та Сергій Плохій, кінорежисер Дж. Дж. Абрамс, учасники гурту Imagine Dragons, засновник благодійної організації World Central Kitchen Хосе Андрес, астронавт Скотт Келлі, політолог Френсіс Фукуяма та інші.

Що з допомогою від США?

У США підготували законопроєкт, який передбачає виділення Україні допомоги на 60 млрд доларів. Наразі цей законопроєкт уже схвалений у Сенаті — верхній палаті Конгресу США. Для того, щоб він потрапив на підпис президенту Джо Байдену, документ іще має пройти нижню палату Конгресу — Палату представників. Більшість у цій палаті становлять республіканці, які протистоять ухваленню нової допомоги Україні.

Цей законопроєкт Сенату запропонували після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що містила допомогу Ізраїлю, Україні й Тайваню та водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційній політиці. Документ був компромісом двох партій після місяців дискусій. Проте він майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.

Нині республіканці також працюють над розробкою власного пакета допомоги Україні. Зокрема, туди можуть внести пункт про заблоковані російські активи.