Guardian: Кемерон, схоже, не зміг переконати Трампа щодо допомоги Україні
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон під час візиту до США намагався переконати Дональда Трампа не блокувати військову допомогу Україні в Конгресі. Але спроба, схоже, провалилася.
Про це пише Guardian.
За інформацією видання, британському міністрові навіть не дозволили зустрітися зі спікером Палати представників США Майком Джонсоном, який теоретично міг би поставити пакет на голосування.
Під час приватної вечері в резиденції Трампа Мар-а-Лаго у Флориді Кемерон закликав Трампа визнати, що в інтересах США «не винагороджувати» володимира путіна за захоплення земель в Україні. Кемерон сподівався, що Трамп змінить позицію чи принаймні полегшить йому зустріч із Джонсоном.
На спільній пресконференції у Вашингтоні глава МЗС Великої Британії та держсекретар США Ентоні Блінкен повторили свої заклики до Конгресу розблокувати допомогу Україні.
Кемерон наполягав на тому, що приїхав до США не з метою «читати лекції або втручатися у внутрішню американську політику». Він сказав, що готовий відмовитися від «дипломатичної риторики», адже «дуже емоційно ставиться до необхідності для США і Європи об'єднатися, щоб захистити Україну від російської агресії»
«Майбутні покоління можуть озирнутися на нас і сказати, чи достатньо ми зробили, коли ця країна була захоплена диктатором, який намагався силою перекроїти кордони? Чи засвоїли ми уроки історії? І чи достатньо ми зробили?», — зауважив британський міністр.
А втім, аргументи Кемерона — як раціональні, так і емоційні — вочевидь, наштовхнулися на боротьбу за владу всередині Республіканської партії, зазначає Guardian. Радикальні республіканці, які виступають проти допомоги Україні, продовжують погрожувати Джонсону відставкою, якщо він поставить законопроєкт щодо допомоги Україні на голосування.
Передвиборчий штаб Трампа повідомив, що на вечері з Кемероном обговорювалися такі питання, як майбутні вибори у США та Великій Британії, політичні питання, пов’язані з Brexit, необхідність виконання країнами НАТО своїх зобов’язань щодо витрат на оборону, а також «припинення вбивств в Україні».
Що з допомогою від США?
У США підготували законопроєкт, який передбачає виділення Україні допомоги на 60 млрд доларів. Наразі цей законопроєкт уже схвалений у Сенаті — верхній палаті Конгресу США. Для того, щоб він потрапив на підпис президенту Джо Байдену, документ іще має пройти нижню палату Конгресу — Палату представників. Більшість у цій палаті становлять республіканці, які протистоять ухваленню нової допомоги Україні.
Цей законопроєкт Сенату запропонували після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що містила допомогу Ізраїлю, Україні й Тайваню та водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційній політиці. Документ був компромісом двох партій після місяців дискусій. Проте він майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.
Нині республіканці також працюють над розробкою власного пакета допомоги Україні. Зокрема, туди можуть внести пункт про заблоковані російські активи.
- Поділитися: