Після реконструкції Хрещатика, яку планують провести у 2021 році, на головній вулиці столиці висадять каштани, а ялівець, який там висадити тимчасово, пересадять у парки та сквери.

Про це заявив міський голова Києва Віталій Кличко під час брифінгу 25 травня.

«Днями вздовж частини Хрещатика висадили ялівець — там, де на цей момент не було дерев. Підкреслю: таке рішення тимчасове. Наступного року ми плануємо реконструкцію Хрещатика. Її не робили багато років, тільки оновлювали асфальт. Ялівець перед початком ремонту пересадять у парки та сквери міста. Каштани ж пересаджувати не рекомендують. Тому перед реконструкцією їх поки й не висаджували на головній вулиці», — пояснив він.

Міський голова столиці зазначив, що місто враховує попередній досвід. Він нагадав, що під час масштабної реконструкції Хрещатика у 1998 році звузили широку бульварну частину вулиці і каштани опинилися впритул до дороги.

Однак великий трафік і висока загазованість повітря на Хрещатику, а також суміш, якою посипають дороги взимку, негативно впливає на дерева.

Щоб уникнути цього, за словами Кличка, під час реконструкції розширять бульварну зелену зону, облаштують стаціонарну систему поливу, лунки дерев будуть захищені від потрапляння реагентів. 

«Ми створимо умови, щоб у кожній лунці — а їх від Бессарабської до Європейської площі 249 — росли, а не чахли, дерева», — запевняє мер столиці.

Він додав, що місто шукає витривалі сорти. 

«Каштани будуть! Тому прошу не робити з ялівця слона. Ялівець теж не треба зневажати, але його з Хрещатика наступного року пересадять», — підсумував мер столиці.

Поділитись: