Прототип ракети-носія Starship аерокосмічної компанії SpaceX вибухнув на випробуваннях вже вчетверте за півроку. Але на тлі цієї невдачі компанія успішно запустила корабель Crew Dragon.

Про це повідомляє Space News.

Випробування проходили на приватному космодромі SpaceX у штаті Техас.

Starship — надважка ракета-носій, яка в перспективі має стати заміною для ракет Falcon 9 та Falcon Heavy, які використовуються зараз. Обидві ступені Starship багаторазові, а у другу інтегрований космічний корабель, тому її планують використовувати для пілотованих місій, зокрема і для польотів на Місяць та Марс.

Спочатку випробування з четвертим прототипом SN4 йшли за планом — у квітні він успішно пройшов опресовування, а згодом перші вогневі випробування з одним двигуном Raptor. Проте під час нових вогневих випробувань ракета вибухнула.

Під час випробувань четвертого прототипу SpaceX планувала зробити короткий запуск на 150 метрів, а вже з п’ятим — політ на декілька кілометрів. Зараз компанія збирає цей прототип.

Попередні три прототипи також вибухали під час випробувань — у листопаді, лютому та квітні.

Нагадаємо, на тлі цієї невдачі SpaceX тріумфально запустила у космос власний космічний корабель Crew Dragon з двома астронавтами. Вперше в історії люди полетіли в космос на кораблі, збудованому приватному компанією.

Більше про політ Crew Dragon читайте в матеріалі Олени Куренкової: Уперше за десятиріччя американці вирушать до МКС на власному космічному кораблі. Чому це важливо і до чого тут Ілон Маск

Поділитись: