УКРАЇНА

«Недоброчесного» суддю Львова призначили главою Касаційного господарського суду

5 грудня, 2017 12:15
УКРАЇНА/«Недоброчесного» суддю Львова призначили главою Касаційного господарського суду
Зберегти
Вигляд
Колишнього голову Вищого господарського суду Богдана Львова, який має негативний висновок Громадської ради доброчесності, обрали головою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду України. Його кандидатуру підтримали 27 із 29 суддів, повідомив юрист Михайло Жернаков.

Колишнього голову Вищого господарського суду Богдана Львова, який має негативний висновок Громадської ради доброчесності, обрали головою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду України.

Його кандидатуру підтримали 27 із 29 суддів, повідомив експерт з питань судової реформи Михайло Жернаков.

За результатами розгляду справи кандидата Громадською радою доброчесності було затверджено висновок про невідповідність кандидата критеріям доброчесності та професійної етики.

Основні причини висновку — втручання в автоматизовану систему документообігу суду, ухвалення сумнівних рішень, ймовірна причетність до корупційних правопорушень, порушення обов’язку внесення повних даних до декларації родинних зв’язків, невідповідність стилю життя задекларованим доходам.

Згідно з розслідуванням «Слідство. Інфо» суддя може бути причетним до корупційного скандалу за участю члена ВРЮ Павла Гречківського, який обіцяв громадянину Олегу Шкляру вирішити питання про забезпечення ухвалення «потрібного» рішення суддями апеляційної та касаційної інстанцій через Голову ВГСУ – Богдана Львова. У якості винагороди за таку «допомогу» з громадянина Шкляра, за його словами, вимагали 500 тисяч доларів, з яких 200 тисяч доларів мали були призначені «за позитивне рішення Вищого господарського суду України». З особистих джерел журналісти дізнались про те, що напередодні скандалу Павло Гречківський зустрічався з Богданом Львовом у робочому кабінеті судді.

Минулої п'ятниці Богдана Львова обрали заступником голови Верховного Суду. За його кандидатуру проголосували 77 суддів на пленумі, проти — 34.

30 листопада головою нового Верховного суду стала Валентина Данішевська.

Новий Верховний суд розпочне роботу 15 грудня. У момент початку роботи нового Верховного суду припиняють функціонування старий Верховний суд, Вищий адміністративний суд, Вищий господарський суд і Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ.

11 листопада 113 суддів нового Верховного суду склали присягу. Вони були призначені президентом Петром Порошенко, який підписав відповідний указ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ударили по термінах: як поправки до судової реформи загрожують розкриттю десятків резонансних злочинів

Пов`язані новини