Вища кваліфікаційна комісія суддів відмовилася прийняти в Громадської ради доброчесності (ГРД) негативний висновок щодо голови Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка, який бере участь у конкурсі до Верховного суду.

Як повідомив член ГРД Роман Маселко «Слідству.інфо», ВККС відмовило через те, що висновок подали нібито з 4-хвилинним запізненням.

Маселко наголошує, що ГРД вклалася в регламентовані 10 днів до співбесіди кандидата. На його думку, ВККС зацікавлена в тому, щоби Бенедисюк пройшов конкурс.

«Вища кваліфікаційна комісія суддів продемонструвала: вони роблять усе, щоб закрити очі та відкинути громадськість, показати своє ставлення неї. І заради цього вони готові порушувати навіть власний регламент. Вони чітко демонструють, що повинні закінчити цей процес до виборів й обрати потрібних їм кандидатів, зокрема, Бенедисюка», — сказав член ГРД.

Ігор Бенедисюк є главою Вищої ради правосуддя — єдиного органу, який може рекомендувати на посаду та звільняти суддів. У висновку Громадської ради доброчесності йдеться, що він неодноразово ухвалював рішення на користь «суддів Майдану», порушував строки розгляду справ, а в 1991-1994 роках працював суддею в Росії. Відповідно до законодавства РФ, суддею може працювати лише людина з російським громадянством.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Конкурс до Верховного суду: що не так із переможцями

Поділитись: