Негода в Україні: 80 населених пунктів знеструмлено, а у двох областях діють обмеження на рух вантажівок

В Україні через негоду без електроенергії залишилися 86 населених пунктів у шести областях. А у Волинській та Львівській областях діють обмеження на рух вантажівок деякими дорогами.

Як передає пресслужба Держслужби з надзвичайних ситуацій, без електроенергії залишається частина населених пунктів у Львівській, Одеській, Сумській, Київській, Чернівецькій та Закарпатській областях. Бригади обленерго працюють над відновленням постачання.

В «Укравтодорі» повідомляють, що покриття на дорогах державного значення в областях, де впродовж останньої доби випадав сніг, місцями засніжене, а в решті областей — мокре.

Міська влада Києва з 8 лютого ввела обмеження на в'їзд до столиці вантажівок. Також обмеження для великогабаритних транспортних засобів залишаються на дорогах у Волинській області:

  • Т-18-02 /М-07/ — Маюничі – Велика Осниця – Красноволя – Колки – /Р-14/ – Копилля – Рожище – Торчин – Шклинь – /Н-17/, км 107+000 – 130+000 (на ділянці смт Торчин – с. Шклинь);
  • Т-03-02 Піща – Шацьк – Любомль – Володимир-Волинський – Павлівка – Горохів – Берестечко – Козин – /М-06/, на ділянці Володимир-Волинський – Паслівка;
  • Т-03-05 /Т-03-02/ – Шацьк – Вілиця – Прип'ять – Любохини – /Т-03-08/, на ділянці с.Павлівка – смт Локачі;
  • Т-03-03 Луцьк – Радомишль – Демидівка – Дубно, в межах Волинської області.

Та у Львівській області:

  • М-06 Київ – Чоп, км 500 – км 567;
  • М-09 Тернопіль – Львів – Рава-Руська, км 59 – км 113.

На під'їздах до Києва працюють 8 наметів обігріву. Адреси пунктів обігріву за областями шукайте тут.

У столиці комунальники продовжують прибирати сніг. Через негоду 11 та 12 лютого у Києві не працюють дитячі садочки та школи. За можливості водіїв просять не користуватися власними автівками в негоду. Якщо ж доводиться їхати на власному транспорті, то місцева влада просить не залишати машини на узбіччях чи тротуарах, щоб не заважати прибиранню снігу.

У Львові рекомендували усім закладам зробити 12 лютого вихідним днем або працювати дистанційно. Садочки працюватимуть у режимі чергових груп. Школи також переходять на дистанційне навчання, але будуть відкриті для учнів, які не мають із ким залишитися вдома.

Що кажуть синоптики?

Станом на ранок 12 лютого в усій території України спостерігаються потенційно небезпечні погодні умови.

Скриншот

В «Укргідрометцентрі» прогнозують на 12 лютого у більшості областей сніг, хуртовини, пориви вітру 15-20 м/с, окрім південного сходу та сходу. На Сумщині, Полтавщині, Кіровоградщині місцями налипання мокрого снігу, ожеледь. У Карпатах прогнозують -20°С.

Упродовж 12 і 13 лютого в Україні очікується значне зниження температури, а 13-14 лютого — поступове припинення опадів і послаблення вітру. 14-18 лютого будуть зберігатися значні морози.

Як уникнути переохолодження?

У Міністерстві охорони здоров'я опублікували рекомендації на час несприятливих погодних умов.

  • Одягатися тепло та багатошарово: одягніть на себе кілька тонких кофтин замість однієї теплої, щоб не спітніти. Якщо стане спекотно, завжди можна зняти одну з одеж. «Правильний» зимовий одяг складається з трьох шарів: білизна (спідня білизна, колготки, термобілизна), середній шар (светр, кофта тощо), верхній одяг (куртка, штани, шарф, шапка, рукавички). Обирайте взуття з товстою підошвою.
  • Захищайте відкриті ділянки шкіри: вдягайте рукавички, а ніс та вуха захищайте шапкою, шарфом, піднятим коміром.
  • Уникайте тісного одягу та взуття, щоб зберегти тепло й уникнути обмороження.
  • Поїжте перед виходом на вулицю, бажано щось висококалорійне.
  • Пийте достатньо рідини. Якщо плануєте довгу прогулянку — візьміть із собою термос із чаєм.
  • Заходьте щогодини до теплого приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці.
  • Зробіть прості вправи для рук або ніг аби посилити кровообіг у судинах, що замерзають. Так само рухайте пальцями ніг.
  • Не перевтомлюйтеся. Втомлена людина швидше переохолоджується.
  • Відмовтеся від алкоголю та куріння. Спиртні напої розширюють судини на поверхні тіла, що призводить до швидких втрат тепла. А це заважає судинам оберігати від тепловтрат внутрішні органи. Нікотин — також не найкращий помічник у боротьбі з холодом через свій згубний вплив на стінки судин.
  • Не торкайтеся металу та відмовтеся від металевих прикрас. Ви ризикуєте обморозити шкіру на місці контакту.
  • Якщо плануєте довгу поїздку або прогулянку, стежте, щоб ваш телефон був заряджений, а автівка заправлена.

Ознаки переохолодження: тремтіння, «воскові» плями, оніміння, виснаження, втрата пам’яті, нечітка вимова, млявість, сонливість. У дітей ознаки переохолодження можна помітити, якщо їхня шкіра яскраво-червона та холодна, а вони самі дуже мляві.

Перша допомога при переохолодженні — зайти у тепле приміщення, зігрітися, випити теплий напій та поїсти. Якщо ж температура тіла нижча за 34 градуси, то потрібна госпіталізація.