Колишня очільниця Слов'янська Неля Штепа
Фото:

Неля Штепа/Facebook

Колишня очільниця Слов’янська Неля Штепа, яка юридично перебуває на лаві підсудних у справі про захоплення міста бойовиками так званої «ДНР», не пройшла до другого туру виборів мера міста.

Про це повідомила очільниця Слов’янської територіальної виборчої комісії Надія Петрова, передає місцеве видання «Карачун».

Вона зазначила, що станом на 16:00 підрахували 98% голосів.

У другий тур виборів, за її словами, пройшли кандидати від проросійських «Опозиційної платформи – За життя» Павло Придворов (32% голосів) та «Опозиційного блоку» Вадим Лях (30,78%).

Зазначимо, останній є чинним мером Слов’янська. У 2015 році він переміг на виборах, заявляючи, що підтримує Нелю Штепу.

Хто така Неля Штепа?

Вона очолювала місто у 2010-2014 роках, за її перебування на посаді Слов'янськ захопили бойовики з Росії на чолі з Ігорем Гіркіним. Штепу звинувачують у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей, та у створенні терористичної групи чи організації.

Окрім того, проти неї висунуто звинувачення у закликах до зміни меж території України, сприянні проведенню псевдореферендуму про відокремлення Донецької області від України, створенні умов для діяльності терористичних груп та організацій.

23 вересня Штепа заявила, що зареєструвалась кандидаткою у мери Слов'янська.

Судова епопея

З 12 червня 2018 року суд неодноразово переносив продовження підготовчого засідання у справі Штепи, але жодного разу воно не відбулося. Йдеться саме про розгляд справи по суті.

Сама Штепа повністю заперечує свою провину, свої дії вона пояснює бажанням захистити місто й розпорядженням тодішнього очільника Донецької ОДА Сергія Тарути робити все, як кажуть бойовики, аби не допустити кровопролиття.

У захопленні міста Штепа звинувачує місцевих працівників СБУ та МВС, які не тільки не заважали бойовикам, а діяли разом із ними.

Поділитись: