УКРАЇНА

Немає депутатів, які скаржилися на акредитованих у Раді журналістів — голова спілки журналістів

13 липня, 2018 13:46
УКРАЇНА/Немає депутатів, які скаржилися на акредитованих у Раді журналістів — голова спілки журналістів
Зберегти
Вигляд
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко заявив, що немає народних депутатів, які скаржилися на акредитованих у Верховній Раді журналістів, або якимось чином від них постраждали.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко заявив, що немає народних депутатів, які скаржилися на акредитованих у Верховній Раді журналістів, або якимось чином від них постраждали.

Про це він повідомив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському. 

Нагадаємо, в парламенті розглядають можливість обмежити доступ журналістів до кулуарів Ради.

«Який народний депутат постраждав від якого журналіста з акредитаційною карткою. От може назвати хтось? От Купрієнко сьогодні виступав від Радикальної партії, який пургеном лякає журналістів. От який народний депутат став жертвою якогось журналіста по певній акредитаційній картці? На сьогодні таких скарг ми не бачимо», — сказав Томіленко.

Також голова НСЖУ додав, що він не прихильник змін у роботі парламентських журналістів напередодні виборів.

Нагадаємо, спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що жодних обмежень для роботи журналістів у кулуарах Ради не буде. 

Вранці 11 липня комітет з питань свободи слова та інформаційної політики опублікував заяву, в якій він підтримує позицію журналістів та не погоджується із пропозицією регламентного комітету щодо заборони роботи журналістів у кулуарах Ради. 

9 липня Комітет з питань регламенту та організації діяльності ВР розглянув звернення прес-служби Апарату ВРУ щодо обмеження доступу журналістів до кулуарів. 

У своєму рішенні Комітет рекомендував створити окремий прес-центр для журналістів на третьому поверсі ВР, а також забирати акредитацію в журналістів, які порушують законодавство або «журналістську професійну етику». 

На початку червня 2018-го керівниця прес-служби Апарату ВРУ Ірина Кармелюк надіслала лист до Комітету з питань регламенту та організації діяльності ВР з проханням встановити більш чіткі критерії, за якими можна позбавляти акредитації журналістів. 

Причиною свого рішення Кармелюк назвала неприпустиму поведінку акредитованих журналісток Юлії Махмуді (газета «Громадський вісник») та Валерії Єгорової (газета «Flash on Time News»).

 

Пов`язані новини