У обраного президента Володимира Зеленського наразі немає ніяких підстав для розпуску Верховної Ради.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив Ігор Коліушко, засновник та голова правління Центру політико-правових реформ.

«В цьому контексті люблять посилатися на те, що нібито у Раді немає коаліції. Але норма Конституції полягає в тому, що право президента на достроковий розпуск Ради наступає тоді, коли Верховна Рада упродовж 30 днів не створить коаліцію після припинення її існування. Це означає, що має бути констатований факт, що у Раді немає коаліції. Поки що такої констатації не відбулося», — наголосив він.

Коліушко допускає, що в разі бездіяльності парламенту навіть президент може оголосити про відсутність коаліції.

«Але все рівно, після цього тільки наступає період у 30 днів, коли Верховна Рада має право створити коаліцію», — резюмував він.

Зазначимо, що президент за наявності законних підстав може розпустити парламент не пізніше, ніж за півроку до чергових виборів у Раду, в даному випадку — до 27 травня 2019 року. Тобто, навіть якщо про відсутність коаліції буде оголошено 16 травня, то Рада матиме ще 30 днів на створення нової, і цей термін сплине після 27 травня.

Нагадаємо, Зеленський вимагає призначити його інавгурацію на 19 травня. Раніше він написав листа спікеру Ради Андрію Парубію, в якому наполягав на призначенні інавгурації на 19 травня. В такому випадку за законом він встигне розпустити Раду, якщо захоче цього і будуть законні підстави. Водночас сам Зеленський заявив, що про розпуск парламенту говорити зарано.

Політрадник Зеленського, Дмитро Разумков, пояснив, чому вони наполягають на проведенні інавгурації 19 травня бажанням уникнути «транспортного колапсу» в Києві.

Поділитись: