В Україні запровадять пілотний проєкт, в межах якого всю необроблену деревину, лік-кругляк, продаватимуть через «Prozorro.Продажі». Проєкт стартує у квітні 2020 року та триватиме 1 рік.

Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 4 грудня, передає прес-служба Міністерства енергетики та захисту довкілля.

«Реалізація лісоматеріалів на українському ринку з використанням сучасних електронних сервісів, забезпечить належні обсяги продажів за надійною і відкритою процедурою та на конкурентних умовах», — повідомили у міністерстві.

Зазначається, що електронні аукціони з продажу деревини мають зменшити корупційні ризики та збільшити надходження до бюджету.

Разом з тим, уряд ухвалив ще одну постанову, якою запровадив електронний обіг деревини. Очікується, що це має запобігти незаконним рубкам українського лісу та незаконному продажу деревини в Україні.

«Це рішення спрямоване на те, щоб українські підприємства могли законно і, головне, прозоро придбати необхідну кількість деревини для виробництва продукції в Україні», — додав прем'єр-міністр України Олексій Гончарук за підсумкамии ухвалених постанов.

17 жовтня в Україні запустили онлайн-карту рубок лісу, за допомогою якої можна виявити нелегальні вирубки.

30 жовтня 2019 року Рада ухвалила закон про заборону на вирубку лісів на схилах Карпат. Тоді за нього проголосував 301 депутат. А 19 листопада закон підписав президент Володимир Зеленський. Разом з цим, екологи заявили, що цей закон насправді спрощує вирубку дерев.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile