Національний банк України запровадив поетапне очищення банківського сектора від непрофільних активів, таких як бізнес-центри та нерухомість. З 2021 року банки зможуть поступово позбуватися таких активів.

Відповідна постанова Нацбанку набуде чинності з 28 березня 2020 року, повідомили у пресслужбі НБУ.

«Такі зміни активізують роботу банків з реалізації непрофільних активів, що вивільнить ресурси, необхідні для кредитування та здійснення інших банківських операцій», — повідомляють у Нацбанку.

У коментарі hromadske у Нацбанку уточнили, що мова йде про активи банків, які не використовуються в основній діяльності і потрапили у власність банків внаслідок стягнення застави.

Через значний обсяг активів, які не використовуються, банки вимушені витрачати на них значні ресурси, наприклад на ремонти, обслуговування та інші платежі. Натомість доходів за ними банки, як правило, не отримують. Це зменшує ресурсну базу банків для кредитування населення та бізнесу.

Непрофільні активи виключатимуть з капіталу банків поетапно, починаючи з 2021 року.

Зазначимо, що ще однією проблемою, яка стримує кредитування, є неробочі кредити банків. На початку 2020 року частка таких кредитів скоротилася до 48,4% від усього кредитного портфеля.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile