Частка проблемних кредитів опустилася нижче 50% — Нацбанк
У 2019 році частка непрацюючих кредитів у банківській системі знизилася до 48,4% — ці кредити не обслуговуються, а банки не отримують за ними жодних виплат.
Як повідомляє прес-служба Нацбанку, якість кредитного портфеля банків покращилася майже у всіх групах банків. Не змінилася ситуація лише у банках з російським капіталом.
«Попри незначний прогрес, банки повинні й надалі позбуватися непрацюючих активів. У більшій мірі це стосується державних банків, на які припадає три чверті (разом із ПриватБанком) всіх проблемних кредитів», — повідомила заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова.
У Нацбанку зазначають, що знизити обсяг проблемних кредитів у 2019 році вдалося за допомогою проведення добровільної реструктуризації кредитів на суму 30 мільярдів гривень, продажу непрацюючих кредитів банками з іноземним капіталом, а також зміцненню гривні (значна частина непрацюючих кредитів номіновані у валюті).
Загалом Нацбанк планує знизити частку непрацюючих кредитів до 10% у 2025 році.
Нагадаємо, що у вересні 2019 року у Мінфіні повідомили, що обсяг непрацюючих кредитів у державних банках зменшився на 22 мільярди гривень. Найбільше таких кредитів у ПриватБанку.
Напередодні Рада продовжила дію закону про фінансову реструктуризацію, який дозволяє банкам зменшувати обсяги кредитів, що не обслуговуються.
Раніше у Нацбанку зазначали, що близько 70% кредитного портфеля державних банків складають непрацюючі кредити, за якими не здійснюються виплати.
- Поділитися: