ENRU

Непрозоре обрання аудитора НАБУ ставить під загрозу «безвіз» — Заліщук

Обрання аудитора Національного антикорупційного бюро з порушенням процедур ставить під загрозу безвізовий режим між Україною та ЄС.

Про це Громадському повідомила депутатка від «Блока Петра Порошенка» Світлана Заліщук.

«У механізмі призупинення «безвізу» для країн Шенгенської зони зазначається, якщо в країні погіршується ситуація в антикорупційній сфері, це є безпосередньою підставою, щоб повернути це рішення. Як вони будуть потім дивитися в очі українцям…», — зазначила Заліщук.

Вона пояснила, кандидатура Найджела Брауна ставить під загрозу незалежність НАБУ.

«Протягування Найджела Брауна відбувається з постійним порушенням процедур. І це вже ознака того, що комусь дуже не терпиться саме його, а не будь-кого іншого. Навіть більше, ви пам’ятаєте, що пана Сторча одноголосно підтримали всі члени антикорупційного комітету, однак він (Браун) з’явився «темною конячкою» у парламенті і ніхто про нього нічого не знав. Також була підробка документів: за нього голосували о 12-й годині, а зареєстровано аж о 15-й. Я вчора спілкувалася з паном Найджелом і спитала «хто вас запросив до нашої країни?», але він уникає відповіді», — розповіла Заліщук.

Депутатка додала, що на її думку, Брауна запросив хтось із кола президента.

Нагадаємо, що «БПП» і «Народний фронт» просять призначити Найджела Брауна аудитором НАБУ.

Обрати кандидатів для подальшого голосування має антикорупційний комітет Ради.

Сьогодні, 16 березня, на позачерговому засіданні комітету, запропоновано дві кандидатури: Найджела Брауна та Роберта Сторча. Голова антикорупційного комітету Єгор Соболєв призначив засідання на ранок 17 березня. 

Однак ряд членів комітету назвали цю пропозицію «фальшивою». 

Пізніше, у Раді навіть не винесли на порядок денний голосування щодо обрання аудитора.

Європарламент закликав Раду обирати аудитора НАБУ «чесно і прозоро».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram