Невдачі Путіна в Сирії - застереження для США | Огляд преси

Пет Гарофало, редактор U.S. News & World Report аналізує невдачі Володимира Путіна в Сирії, роблячи висновок - США мають вчитися на російських помилках і не занурюватися у сирійський конфлікт.

Це не дивно, що крики «робіть більше» з'являються після такої атаки що сталася у Сан-Бернардіно, але, на жаль, американська громадськість має таку коротку пам'ять про наслідки втручання у громадянські війни. Зрештою, не так давно США були втягнуті у внутрішній конфлікт в Іраку, і ще менше часу минуло після військового втручання у Лівійські події, що створило ще один плацдарм для діяльності «Ісламської держави» на Середиземномор’ї. Американська зовнішня політика просякнута конфліктами, які повинні були бути простими, ясними і легкими, але із розгортанням війни ситуація стає ще гіршою, аніж до фактичного втручання.

The New York Times аналізує кліматичну угоду, укладену в Парижі 195 учасниками світової конференції. Порівнюючи успіх цієї конференції із провалом аналогічних перемовин у Копенгагені, автор статті зазначає три важливі речі - більша повага та безпосередня участь у перемовинах малих країн та економік, що розвиваються, спільна заява та рішуча участь США та Китаю, та правильний підхід з боку організаторів - французів. Зокрема, французи опікувалися тим аби учасники конференції мали змогу вчасно їсти та спати - адже перемовники які голодні та невиспані набагато гірше йдуть на компроміс та домовляються.

Цього тижня Брюссель має оголосити рішення надати право безвізового режиму для України та Грузії, що є найпотужнішим засобом налагоджувати зв’язки та впливати на країни сусідства. Однак, до Косово висуваєть ледь не вдвічі більше вимог, аніж до їх сусідів. Албанія, Македонія, Сербія вже отримали право подорожувати ЄС на короткострокові терміни без віз, тим самим залишаючи Косово у стані нерадісної ізоляції.