Невідома хвороба в Індії: після госпіталізації кількох сотень людей у крові пацієнтів знайшли нікель та свинець

Індійські лікарі виявили свинець та нікель у зразках крові людей, яких сотнями госпіталізували напередодні в південному штаті Андхра—Прадеш через невідому хворобу.

Про це повідомила місцева влада штату, пише Reuters.

Команда лікарів, зокрема з головного Загальноіндійського інституту медичних наук Нью-Делі (AIIMS), нині розслідує смерть однієї людини та госпіталізацію понад 400 за останні декілька днів. 8 грудня вони виявили сліди свинцю та нікелю у зразках крові пацієнтів.

Зазначається, що інша лікарня наразі також проводить своє дослідження.

Хвороба загалом вразила понад 300 дітей, більшість із яких відчувають запаморочення, непритомніють, страждають від головного болю та блювання.

Водночас високий рівень свинцю в крові може порушити розвиток мозку, нервової системи й життєво важливих органів, таких як серце і легені.

Раніше у вівторок федеральний депутат Нарасімха Рао заявив, що він розмовляв з урядовими медичними експертами та, на їхню думку, «найбільш вірогідною причиною є отруйні хлорорганічні речовини».

«Це одна з версій», — сказала тоді директорка громадської охорони здоров'я штату Андхра-Прадеш Гіта Прасадіні. Вона додала, що остаточну причину можна буде назвати після звіту лікарів.

Прасадіні зазначає, що за останні 24 години не було виявлено ніяких нових серйозних випадків захворювання.

Чим небезпечні ці сполуки

Хлорорганічні сполуки заборонені повністю або частково у багатьох країнах світу. Дослідження пов'язали їх з раком та іншими потенційними ризиками для здоров'я. Однак деякі забруднювачі залишаються в навколишньому середовищі роками і накопичуються в жирах тварин і людей.

За даними органів охорони здоров'я США, вплив хлорорганічних пестицидів протягом короткого періоду часу може викликати судоми, головний біль, запаморочення, нудоту, блювоту, тремор, сплутаність свідомості, м'язову слабкість, невиразну мову, слиновиділення і пітливість.