ENRU

Невидану книгу Толкіна надрукували через 100 років

Книгу всесвітньо відомого письменника, автора саги «Володар перснів» Джона Р. Толкіна опублікували через сто років після написання. 

Про це повідомляє BBC.

«Берен та Лютіень» — історія кохання ельфійки та смертного. Лютіень відмовляється від безсмертя, щоб бути разом із коханим.

У книзі додані версії оповідання, що є частиною епічного «Сильмарилліону».

Книгу редагував 92-річний син письменника Крістофер Толкін, видання проілюстрував Алан Лі, який отримав премію «Оскар» за роботу над кінотрилогією Пітера Джексона «Володар перснів».

Літературознавець, фахівець з творчості Толкіна Джон, Гарт вважає, що для письменника його історії були своєрідним екзорцизмом внаслідок тих жахів, свідком яких він став під час Першої світової війни.

Зазначається, що Джон Толкін вигадав закоханих персонажів після того, як побачив свою дружину, танцюючою на квітучій галявині.

Для нової книги Крістофер Толкін використав оригінальну історію батька, зберігши стиль і форму оповіді, що став свого часу частиною «Сильмарилліону».

Імена «Берен і Лютіень» висічені на надгробному камені Джона Роналда Руела Толкіна та його дружини Едіт на кладовищі в Оксфорді.

Могила Джона Толкіна та Едіт Толкін Фото: Wikimedia Commons

Раніше повідомлялося, що у Норвегії місцеві мешканці вирішили назвати один з регіонів Мордором.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram