Фото:

Анастасія Власова/Громадське

«Квіти — клумбам, права — жінкам», — із подібними лозунгами в Києві пройшов Марш за права жінок. Декілька сотень людей вийшли 8 березня з плакатами, аби нагадати — це не свято «краси та жіночності», а день, коли жінки мають нагадати про свої права. Вони тримали плакати з гаслами: «Ні насильству, домаганням, зґвалтуванням!», «Моє тіло — моє діло» та інші.

Марш розпочався о 12:30 з Михайлівської площі. Учасники пройшли центром Києва, через Майдан Незалежності до Поштової площі, де спустились у метро під наглядом поліції.

Марш супровождували декілька десятків правоохоронців, зокрема поліцейські діалогу та нацгвардійці.

«Я виходжу на марш, тому що хочу створення в Україні мережі, яка надасть якісну допомогу жінкам, що пережили домашнє насильство. В нашій країні є стереотип, що ПТСР (посттравматичний стресовий розлад — ред.) — це хвороба ветеранів війни. Але з нею стикаються ще й жінки, які пережили стресс, знаходячись у родині, де їх б’ють і над ними знущаються», — каже учасниця ходи Ксенія Чубук.

«Мені не подобається, як до мене ставиться більша частина чоловічого населення — вони вважають, що мають права на моє тіло. Я вийшла сказати: «Ні, чуваки, це моє право і я не буду робити так, як ви хочете», — нарікає інша учасниця Маршу, Олександра.

На Михайлівську площу прийшли не тільки учасники ходи, а й противники, зокрема — представники праворадикальних організацій.

Учасниці «Сестринства Святої Ольги» стояли з плакатами «Фемінізм вбиває». Вони відмовились давати коментарі — сказали, що з пресою розмовляють тільки організаторки. В мегафон розповідали, що виступають за патріархат і чекають, коли феміністки прийдуть до них в Сестринство.

Декілька разів противники маршу намагалися спровокувати учасників ходи на бійку, але загалом усе пройшло спокійно. Декількох порушників зупинила поліція.

Поділитись: