Нічні перекуси можуть робити вас менш продуктивними наступного дня. Щоправда, тільки якщо ви відчуваєте за це провину

Науковці з'ясували, що вечірні перекуси шкідливою їжею можуть впливати на нашу продуктивність наступного дня, але лише в разі, якщо ми відчуваємо за це провину або сором.

Про це пише CNBC з посиланням на дослідження у Journal of Applied Psychology.

Щоб з'ясувати це, науковці опитали 97 людей, які працюють протягом повного робочого дня. Тричі на день ㅡ о 8:00, о 18:00 та перед сном, о 21:30, ㅡ вони заповнювали бланки опитування про їхнє фізичне та психічне здоров’я. Упродовж 10 днів вони відповідали про те, що вони їли та пили та чого вони досягли на роботі.

Науковці виокремили випадки нездорового харчування людей, що взяли участь у дослідженні: коли ті їли забагато шкідливої ​​їжі після роботи, надмірно їли та пили або ж мали багато вечірніх перекусів перед тим, як лягти спати.

Після цього науковці дослідили записи учасників про те, як вони поводилися на роботі. Виявилося, що більшість із тих, хто має схильність до вечірніх перекусів, витрачали менше часу на допомогу колегам у завданнях поза їхньою відповідальністю, а також уникали виконання своїх завдань.

У більшості випадків це було пов'язано з тим, що зранку люди погано почувалися: у них боліла голова, живіт або була діарея. До того ж вони частіше повідомляли про емоційний стрес, зокрема через почуття провини та сорому через переїдання.

Науковці припускають, що вечірні перекуси впливають на продуктивність людини лише тоді, коли вона відчуває емоційний та фізичний тиск. Люди, які менше замислювались про те, що вони їли перед сном, не відчули зниження ефективності роботи.

«Це означає, що якщо ви зможете якось уникнути цього напруження, ви, можливо, не будете страждати від зниження продуктивності. Наприклад, ви можете нагадати собі, що "поганий вибір їжі" ввечері ㅡ це ще не кінець світу. Це може бути епізодичним явищем або може допомогти зняти стрес того дня», ㅡ каже Сонхі Чо, авторка дослідження та доцентка психології в Університеті штату Північна Кароліна.

Водночас вона додала, що рецепт того, як почувати себе краще та бути більш продуктивним на роботі вже відомий ㅡ це фізична активність, хороший сон та здорова харчова поведінка.