Політика

Нідерланди депортували главу Мінсоцполітики Туреччини

12 березня, 2017 09:21
Політика/Нідерланди депортували главу Мінсоцполітики Туреччини
Зберегти
Вигляд
Нідерланди оголосили Фатму Бетюль Сайян Кайя персоною нон грата і депортували її з країни.

Нідерланди оголосили турецьку міністерку у справах сім'ї та соціальної політики Фатму Бетюль Сайян Кайя персоною нон грата і депортували її з країни.

Про це повідомляє Anadolu.

Співробітники правоохоронних органів не пропустили чиновницю, яка прибула на автомобілі з Німеччини, в консульство в Роттердамі, біля якого проходив мітинг.

У супроводі поліції вона була доставлена ​​на кордон з Німеччиною і виселена з країни.

У Роттердамі Фатма Бетюль Саяма Кайя хотіла взяти участь в мітингу, присвяченому майбутньому референдуму про розширення повноважень президента Туреччини.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, коментуючи подію, назвав рішення турецького міністра приїхати в Роттердам «безвідповідальним».

Нагадаємо, відносини між Туреччиною та Нідерландами загострилися після того, як 11 березня влада Нідерландів відкликала дозвіл на посадку літака глави МЗС Туреччини в Роттердамі.

Турецький міністр повинен був прилетіти до цього міста на зустріч із турецькомовними жителями напередодні референдуму щодо розширення повноважень президента країни Реджепа Ердогана.

Однак, напередодні мерія міста скасувала зустріч, пояснивши це заходами безпеки.

Чавушоглу у відповідь на це погрожував Нідерландам санкціями, але прем'єр Нідерландів Марк Рютте таки відкликав дозвіл на посадку його літака в Роттердамі.

Тоді Чавушоглу пообіцяв, що рішення влади Нідерландів не пустити в країну його літак не залишиться без відповіді і матиме наслідки.

Пізніше посольство та консульство Нідерландів у Туреччині закрили. А співробітники МВС Нідерландів перекрили дорогу біля резиденції генконсульства Туреччини в Роттердамі на тлі повідомлення про прибуття міністерки сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатми Бетюль Саяма Кайі на автомобілі. 

Президент Туреччини Ердоган заявив, що відмова Нідерландів у в'їзді Чавушоглу є «залишками нацизму і фашизму».

Референдум про поправки до конституції Туреччини має відбутися у квітні. Туркам пропонують проголосувати за розширення президентських повноважень.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини