ENRU

Нідерланди отримали від Росії дані щодо катастрофи «Боїнга» MH17

Росія передала Нідерландам свої матеріали, що містять дані про катастрофу малайзійського «Боїнга» MH17 на Донбасі влітку 2014 року.

Про це повідомив міністр юстиції Ард ван дер Стер, пише Dutch News.

«Пакет інформації був переданий голландській владі відділом державної прокуратури Росії», – сказав він.

За даними телекомпанії NOS, Росія стверджує, що передана інформація містить радіолокаційні дані з району катастрофи літака.

В свою чергу, міністр зауважив, що голландський прокурор розгляне отримані дані і вирішить, чи будуть вони корисні для розслідування і чи містять вони «обіцяні радіолокаційні дані».

Згідно із офіційним звітом слідчої комісії у справі, оприлюдненому 28 вересня, «Боїнг» МН17 був збитий з російського «Буку» з окупованої території Донбасу.

Крім того, слідство визначило імена 100 причетних до аварії «Боїнга» МН17.

Напередодні звіту слідчої комісії міністерство оборони РФ заявило, що російські засоби радіолокації «Утес-Т» не виявили ракету, яка могла збити в небі над Донбасом малайзійський авіалайнер. А після оприлюднення результатів у Мінобори РФ заявили, що російські зенітно-ракетні комплекси, в тому числі «Бук», ніколи не перетинали кордон України. 

А після звіту слідчої комісії у російському дежконцерні «Алмаз-Антей», що виробляє серед іншого комплекси «Бук», припустили, що ракету, якою був збитий «Боїнг» МН17 на Донбасі, могли випустити помилково.

Читайте також інтерв'ю з британським юристом-міжнародником, автором звіту «Україна проти Росії та клептократів» Аланом Райлі, який вважає, що за збиття МН17 Росію треба притягнути до відповідальності в Страсбурзі.