У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства повідомили, що інфляції нижче 6% за рік у 2019 році не прогнозував жоден аналітик.

Про це повідомив очільник міністерства Тимофій Милованов.

«Держстат опублікував поточний показник інфляції — 5,1%. Ніхто з аналітиків нижче 6% на цей рік не давав», — повідомив Милованов.

Міністр зазначив, що низька інфляція має пришвидшити зниження відсоткових ставок Національним банком України, що має призвести до падіння відсоткових ставок за кредитами для українців.

«На мою думку, тепер точно є всі підстави для суттєвого зниження облікової ставки», — додав очільник Мінекономіки.

У листопаді 2019 року ціни в Україні зросли на 0,1% проти жовтня 2019 року та на 5,1% проти листопада 2018 року.

Нагадаємо, що у жовтні ціни зросли на 0,7%, а річна інфляція в Україні склала 6,5%.

У вересні річна інфляція в Україні складала 7,5%, а проти серпня ціни виросли на 0,7%.

4 жовтня 2019 року Нацбанк знизив розмір облікової ставки в Україні до 15,5% річних. Зниження склало 1 відсотковий пункт.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

Облікова ставка — це один з ключових інструментів управління інфляцією. Підвищуючи облікову ставку Нацбанк збільшує вартість кредитів та депозитів, чим стимулює більше коштів заощаджувати. Зниження облікової ставки має зворотний ефект та стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.

Поділитись: